İzmir'de kuduz pitbull dehşeti yaşandı: 1 yaralı

İzmir'de kuduz pitbull dehşeti yaşandı: 1 yaralı.19144
  • Giriş : 07.04.2008 / 09:30:00
  • Güncelleme : 07.04.2008 / 09:35:47

İzmir'in Buca İlçesi Şirinyer semtinde kuduz pitbull dehşeti yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sokakta evlerinden çıkan vatandaşlara saldıran pitbull cinsi köpek bir kişinin yaralanmasına neden oldu. Köpeği, belediye ekipleri uyuşturucu iğne kullanarak etkisiz hale getirdi.

Köpeğin saldırısından kurtulmak isterken başından ve elinden yaralanan Ayaydın ise, sokak köpeklerine yönelik belediyelerin çalışma yapması gerektiğini söyledi. Olay, dün saat 14.30 sıralarında 563/4 sokakta meydana geldi. Pazar günlerini evlerinde geçiren ve yağmurun etkisiyle de dışarıya geç çıkan vatandaşlar, sokaklarında kötü sürprizle karşılaştı. Kuduz olduğu bildirilen Pitbull cinsi köpek, bir süre sokak aralarında havlayarak dolaştıktan sonra apartmanlardan çıkan vatandaşlara saldırmaya başladı.

EVİNDEN ÇIKTI YARALANDI

Zaman zaman çevredeki araçlara da saldıran köpek, bu sırada yaşananlardan habersiz olarak dışarıya çıkan Muammer Ayaydın'ın üzerine doğru koşmaya başladı. Köpekten kurtulmak için bir süre koşan, ardından karşı koymak için durduğu sırada da yere düşen Ayaydın, başından ve elinden yaralandı. Yardıma gelen komşuları sayesinden köpeği saldırısından kurtulan Muammer Ayaydın, yakınlarınca Buca Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

POLİS ATEŞ ETTİ

Vatandaşların ihbarı üzerine sokağa gelen polis ekipleri, çevredeki insanlara saldırmaya devam eden, bir türlü sakinleşmeyen köpeğe iki el ateş ederek öldürmek istedi. Kurşunların isabet etmediği köpek, bu sırada vatandaşların sopalı saldırısından kaçarak otomobillerin altına saklandı. Araçların altında ve aralarında dolaşan köpek, daha sonra boş arazide dere kenarında beklemeye başladı.

UYUŞTURUCU İĞNEYLE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ.

Polis ekiplerinin yardım istediği üzerine harekete geçen belediye ekipleri, köpeği uyuşturucu iğne bulunan tabancayla vurdu. Uyuşturucunun etkisiyle kısa sürede etkisiz hale gelip bayılan köpek, dereye düşeceği sırada belediye görevlilerince yakalandı. Ayılma olasılığına karşı bir süre ucunda ip bağlı olan sopayla bekletilen köpek, daha sonra görevlilerce belediye aracına bindirilip hayvan barınağına gönderildi. Köpeğin kuduz olup olmadığının ise, barınaktaki incelemelerin ardından belirleneceği bildirildi.

SOKAK KÖPEKLERİ İZLENMELİ

Tedavisinin ardından sokağa gelerek köpeğin yakalanmasını izleyen Muammer Ayaydın, yaşadığı şokun etkisinden uzun süre kurtulamadı. Sokak köpeklerinin zaman zaman bu tür saldırılarda bulunduğunu söyleyen Ayaydın, ``Belediyeler sokak köpeklerine yönelik çalışma yapmalılar. Onları belli zaman aralıklarında izlemeliler. Bugün saldırıdan ucuz kurtulduk. Ama hafta içinde bu tür bir olayın yaşanması böyle şanslı atlatılamazdı'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious