İzmir'de kurtarma rezaleti

İzmir'de kurtarma rezaleti.7688
  • Giriş : 04.05.2009 / 15:24:00

İzmir'in Yenişehir semtinde, alkollü olduğu iddia edilen yaşlı bir adam, oturduğu yerde dengesini kaybederek yaklaşık 6 metre yükseklikten dereye düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dere yatağında kanlar içinde kalan yaşlı adam, AKS 110 ve 112 Acil Servis görevlileri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Olay sabah saatlerinde Yenişehir semtindeki Aziziye Parkı'nda meydana geldi. Alkollü olduğu iddia edilen 85 yaşındaki Reşat Işıkcan dere kenarında otururken dengesini kaybedip korkuluk da olmayan duvarın üstünden altı metre aşağıdaki dere yatağına düştü. Olayı görenler durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis, durumu AKS 110 kurtarma ve 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi. AKS 110 ve 112 Acil görevlileri itfaiye aracının vinci yardımıyla dere yatağına inip yaralıya ilk müdahaleyi yaptı.

Ancak, vincin çengeline takılabilecek özellikte sedye olmadığı için yaralı Işıkcan, yaklaşık 20 dakika boyunca uygun sedyenin gelmesi için dere yatağında bekletildi. İtfaiyenin karşısında meydana gelen olayda yaralanan Işıkcan, Karabağlar semtindeki AKS 110 biriminden gelen sedye sayesinde çengelin ucunda yukarıya çıkarılabildi. Tüm bu işlemler 40 dakika sürdü. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Işıkcan, tedavi altına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*