İzmir'de lise öğrencisi cinayet işledi

İzmir'de lise öğrencisi cinayet işledi.7328
  • Giriş : 23.02.2008 / 21:17:00
  • Güncelleme : 23.02.2008 / 21:22:14

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde 17 yaşındaki bir lise öğrencisi, ruhsatsız tabancayla aralarında husumet olduğu bildirilen aynı yaştaki bir genci öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, Soğukpınar Mahallesi yakınlarındaki kırsal bölgede Kemalpaşa Lisesi öğrencisi Emrah Gürdağ (17) ile öğrenci olmadığı belirtilen Uğur Açık (17) arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma yaşandı. Tartışma sonucu Gürdağ, yanındaki ruhsatsız tabanca ile Uğur Açık'a ateş etti.

Kemalpaşa 1 nolu Sağlık Ocağı'na getirilen Açık, burada yaşamını yitirdi. Olayın ardından kaçan Gürdağ, jandarma ekipleri tarafından yakalanarak, rapor için sağlık ocağına getirildi. Bu sırada, ölen gencin yakınları sağlık ocağına girmek istedi. Polis, çıkan arbedeyi dağıtabilmek amacıyla havaya ateş etti. Kalabalık olaysız dağılırken, Açık'ın cenazesi Adli Tıp'a gönderildi.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Kemalpaşa Kaymakamı Yakup Karaca,  yaptığı açıklamada, polisin sağlık ocağının içine girmek isteyen vatandaşları dağıtmak amacıyla hava ateş açtığını belirtti. Olayın ''adi cinayet olduğunu'' ifade eden Karaca, bölgede olağanüstü bir durumun bulunmadığını söyledi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious