İzmir'de lokantada silahlı saldırı

  • Giriş : 11.02.2007 / 00:00:00

İzmir'in Bornova ilçesinde,İsmet Ülçay (28), bir akrabasının lokantasında silahlı saldırıya uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'in Bornova ilçesinde, 3 yıl önce sinemacı Çamlıca ailesinden Bülent ve Yavuz Çamlıca'nın öldürülmesi olaylarına karıştığı iddiasıyla tutuklanan ve daha sonra yargılanıp serbest bırakılan İsmet Ülçay (28), bir akrabasının lokantasında silahlı saldırıya uğradı.

Saldırganlar bir otomobille kaçarken, başına isabet eden kurşunla ağır yaralanan Ülçay, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Alınan bilgiye göre, olay, akşam saatlerinde Çamdibi semti Kamil Tunca Bulvarı Kartal Durağı'ndaki Hasan Sever'e ait Hasır Et Lokantası'nda meydana geldi. Lokantaya gelen kimliği belirsiz bir kişi, işyerinde bulunan İsmet Ülçay ve çalışanlarla tartışınca, yanındaki tabancayla içeride rastgele 3 el ateş etti. Daha sonra dışarıya çıkan saldırgan burada da lokantaya doğru 5 el ateş etti. Kurşunlardan biri, içeride oturan Çamlıca cinayetleri ve sonrasında gelişen olaylarla ilgisi olduğu gerekçesiyle tutuklanıp, daha sonra yargı sürecinde serbest kalan İsmet Ülçay'a isabet etti.

Saldırgan, iddiaya göre, içinde bir kişinin daha bulunduğu 35 DH 558 plakalı mavi renkli otomobile binerek kaçtı. Sol kulağının arkasından giren kurşunla ağır yaralanan Ülçay, lokanta çalışanları tarafından özel bir otomobille Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Ülçay'ın hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious