İzmir'de motosikletli kapkaç çetesi çökertildi

  • Giriş : 03.11.2006 / 00:00:00

İzmir'de özellikle son günlerde yaptıkları çok sayıda kapkaçla vatandaşların huzurunu bozan dört kişilik motosikletli çete çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Güzelyalı ve Hatay semtlerinde son zamanlarda art arda kapkaç üzerine mağdurların ifadelerinden zanlıların eşkalini belirleyen Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri çalışma başlattı. Zanlılardan ikisi Mithatpaşa Caddesi'nde Derya Türköz'ün elindeki cep telefonunu çalarak motosikletle kaçmaya başladı. Olayın bildirilmesi üzerine bölgeye ulaşan ekipler, motosikletin peşine düştü. Ekiplerin Güzelyalı bölgesine kayması üzerine bu defa diğer iki zanlı, Hatay semti İnönü Caddesi'nde Yusuf Fırat'ın cep telefonunu çalarak kaçmaya başladı. Çevreden de bu bölgeye gönderilen ekipler, aramalarda bir araya gelen iki kapkaç olayının faillerini farkederek peşlerine takıldı. Farklı yönlere kaçan kapkaççıların peşini bırakmayan polis, yaklaşık 15 dakikalık kovalamacanın ardından zanlıları sıkıştırdı. Motosikletleri bırakarak yaya olarak kaçmaya başlayan zanlılar, girdikleri bir apartmanın merdiven boşluğunda saklanmaya çalıştı.

Polis ekipleri, gizlenmeye çalışan A.K. (20) ve E.B.'yi (17) yakaladı. Diğer zanlılar G.T. (17) ve R.Y. (29) de ekiplerden kaçamadı. Her iki olayda çalınan cep telefonları E.B.'nin üzerinde bulundu. R.Y.'de de bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Emniyet yetkilileri, arka arkaya yaşanan ve farklı kişilerce gerçekleştirilen her iki kapkaç sonunda çalınan cep telefonlarının olayın hemen ardından bir zanlının üzerinde bulunmasının, zanlıların planlı ve organize çalıştığını gösterdiğini belirtti.

Yakalanan zanlılardan E.B.'nin poliste 50'yi aşkın suç kaydı bulunduğu ve kısa süre önce cezaevinden çıktığı belirlendi. A.K.'nin 11 suça karıştığı gerekçesiyle, R.Y. ve E.B.'nin de çeşitli suçlardan arandığı belirtildi.

Zanlılar, işlemlerin yapılması ve diğer olayların mağdurlarının teşhis etmesi için Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious