İzmir'de organize suç örgütüne operasyon

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

İzmir'de suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda, aralarında Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) İl Genel Meclisi üyesi olan M.Ş.B.'nin de bulunduğu 18 zanlı yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

. Zanlıların ihaleye fesat karıştırmak, ihaleye girenleri tehdit etmek, silahla adam yaralamak, işyeri kurşunlamak gibi suçları işlediği iddia edildi.
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran bazı vatandaşlar, icralık olan gayrimenkullerin satışı için düzenlenen ihalelerde kendilerini tehdit eden ve ihaleye fesat karıştıran bir grup kişiden şikayetçi olduklarını belirtti. Savcılığın talimatıyla harekete geçen İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sözkonusu kişileri takibe aldı. Yapılan takip ve teknik izleme sonunda şebeke elemanlarını yakalamak için Eşrefpaşa ve Yağhaneler semtlerinde belirlenen adreslere eş zamanlı olarak baskın düzenlendi. Operasyonda şebeke üyesi olduğu ileri sürülen 18 kişi yakalandı. Gözaltına alınan zanlılar arasında CHP'li İl Genel Meclisi üyesi M.Ş.B. de bulunuyor.

Zanlıların icra yoluyla satışa çıkarılan gayrimenkuller için düzenlenen ihalelere fesat karıştırdıkları, ihaleye girenleri tehdit ettikleri, silahla yaralama ve işyeri kurşunlama olaylarını gerçekleştirdikleri ileri sürüldü. Zanlıların sorgulamaları devam ederken polis, şebeke elemanı olduğu iddiasıyla dört beş kişinin daha yakalanması için operasyonlarını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious