İzmir'de ÖSS ve SBS tedbirleri

İzmir'de ÖSS ve SBS tedbirleri.13314
  • Giriş : 12.06.2009 / 18:30:00

İzmir Valiliğince, Cumartesi günü yapılacak Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile Pazar günü gerçekleştirilecek ÖSS süresince gürültü kirliliğine karşı bir dizi tedbir alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir Valisi Cahit Kıraç, yazılı açıklamasında, SBS ve ÖSS'ye İzmir'de girecek öğrencilerin, barınma, ulaşım ve yemek sorunları ile sınavların güvenliğine ilişkin tüm tedbirlerin alındığını belirtti.

Sınavların sakin, huzurlu ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi amacıyla 12 Haziran 2009 Cuma günü saat 18.00'den 14 Haziran 2009 Pazar günü saat 14.00'e kadar sınavların yapılacağı tüm yerleşim birimlerinde gürültü kirliliğine yönelik önlemler alınacağını bildiren Kıraç, açıklamada şunları dile getirdi:

''Otomobillerin klakson çalması, resmi ve özel törenler sırasında dışarı yayın yapılması, düğün konvoyu oluşturulması, bina, hafriyat, yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve benzer her türlü çalışma yapılması, sınavların yapılacağı okulların çevresindeki sanayi siteleri ve iş yerlerinde gürültülü çalışma yapılması yasaklanmıştır. Gençlerimizin uzun ve yorucu çalışmalarının değerlendirileceği, öğrenci ve aileleri için büyük önem taşıyan bu sınavlar nedeniyle tüm vatandaşlarımızdan gerekli duyarlılığı göstermelerini bekliyorum. Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimize ve ailelerine başarılar diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*