İzmir'de patlama meydana geldi

  • Giriş : 08.09.2006 / 00:00:00

İzmir'in Konak İlçesinde gece yarısı bir işyerinde patlama meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Patlama, Alsancak 1386 Sokak, numara 8/A'da bulunan Canan Blumen'e ait Le Trio Restorant'ta gece saat 02.50 sıralarında meydana geldi. Kapalı olduğu sırada restorantta büyük bir patlama meydana geldi. Patlama sesiyle çevrede oturan vatandaşlar korkuyla uykularından uyanarak dışarı çıktı. Büyük bir korku yaşayan çevre sakinleri patlamayı polise ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen güvenlik güçleri çevre güvenliğini alarak vatandaşları patlama yerinden uzaklaştırdı. Patlama sonucu Le Trio Restorant, büyük çapta hasar gördü. Restorantın içindeki eşyalar ve camlar patlamanın etkisiyle sokağa fırladı. Bu sırada restorant önünde park halinde bulunan 2 otomobil zarar gördü. Patlama çevredeki işyerlerinin de camlarının kırlmasına heden oldu. Mahalle sakinleri olayın şokunu yaşarken patalamanın yaşandığı yere gelen Le Trio Restorant'ın sahibi Canan Blumen ve yanındakiler, gördükleri manzara karşısında neye uğradıklarını şaşırarak sinir krizleri geçirdi. Büyük bir patalama sesiyle uyandıklarını ve sokağa fırladıklarını dile getiren mahalle sakinleri, ne olduğunu anlayamadıklarını söyledi.

Patlamanın meydana geldiği restorantın karşısındaki bazı dairelerin de camları zarar görürdü. Apartman sakinlerinden Levent Şirince, 2. kattaki evinin penceresinin kırılan camını gösterirken, "Uyurken büyük bir patlama sesiyle uyandık. Çok korktuk. Allah'tan can kaybı ve yaralanan yok" diye konuştu.

Olay yerine gelen Bomba İmha Uzmanı ekipler ve Olay Yeri İnceleme Şubesi ile İtfaiye ekipleri geniş çaplı incelemelere başladı. İncelemeler sonucunda ilk belirlemelere göre, patlamanın gaz sıkışması nedeniyle meydana geldiği ihtimali üzerinde duruluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious