İzmir'de rüşvet operasyonu: 15 gözaltı

İzmir'de rüşvet operasyonu: 15 gözaltı.16042
  • Giriş : 23.10.2008 / 18:57:00

İzmir'de cezaevinde bulunan bir tutuklunun tahliyesini sağladıkları için rüşvet aldıkları iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 15'e yükseldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Savcısı Murat Gök tarafından yürütülen soruşturma kapsamında İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyon sürüyor.

Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'e tutuklulardan ''Tahliye olmamız için avukatlar tarafından bizden para isteniyor'' şeklinde ihbarların ulaştığı ve bunun üzerine 6 ay önce konuyla ilgili istihbarat çalışması ve teknik takip başlatıldığı öğrenildi.

Polisin dün başlattığı operasyon kapsamında gözaltına alınan kişilerin sayısının 15'e yükseldiği belirtildi.

Emniyet Müdürlüğünde tutulan mahkeme başkanı A.K, kardeşi H.K, yeğeni M.K, avukatlar B.Ö, M.İ, N.Y, İ.C.V, E.Ç, S.K, A.D, A.E, olaya karıştığı belirlenen A.M, H.Ş, H.E.Y. ile iş adamı M.Ç'nin işlemleri sürüyor.

Gözaltındakilerden mahkeme başkanı A.K'nin mevzuat gereği emniyette ifadesinin alınmadığı, A.K'nin Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'e ifade vereceği kaydedildi. Diğer zanlıların ise ifadelerine başvurulduğu bildirildi.

Diğer yandan Adalet Bakanlığının da konuyla ilgili müfettiş görevlendirildiği bildirildi.

-1 MİLYON AVRO RÜŞVET İSTENDİĞİ İDDİASI-

Dün yapılan duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan V.O.Ç. bugün olayla ilgili ifadesine başvurulmak üzere İzmir Emniyet Müdürlüğüne geldi. V.O.Ç. Emniyet Müdürlüğü binası girişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, cezaevine girdiği günden beri kendisinden rüşvet istendiğini ileri sürdü.

V.O.Ç, ''Gözaltındakiler önce 1 milyon avro istediler. Vermeyince rakam 350 bin YTL'ye kadar düştü'' dedi.

İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesinde tefecilik ve organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla yargılanan V.O.Ç'nin serbest bırakılmasının ardından operasyon başlatılmış, mahkeme başkanı A.K'nin de aralarında bulunduğu kişiler gözaltına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*