İzmir'de şafak operasyonu

  • Giriş : 14.09.2006 / 00:00:00

İzmir'de şafak operasyonu: Çok sayıda suçtan aranan 9 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı değişik şubelerde görevli çok sayıda ekip, sabah saatlerinde çeşitli suçlardan aradan 17 kişinin yakalanması için operasyon düzenledi.

Konak ilçesinde bulunan Kuruçay ve Güney mahalleleri gibi yerlerde düzenlenen operasyonda, adresleri önceden tespit edilen 20 eve baskın yapıldı.

Sera ve Dodi isimli polis köpeklerinin de katıldığı operasyonda çeşitli suçlardan aranan 9 kişi yakalandı.

İzmir genelinde çeşitli suçlardan aranan ve suça karıştıkları tespit edilen kişilerin yakalanmasıyla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan arama kararıyla Kuruçay ve Güney mahallelerinde daha önceden tespit edilen evlere baskın düzenleyen polis çok miktarda esrar ele geçirildi.

3 emniyet müdürü, 4 emniyet amiri, 10 komiser ve 245 polis memurunun katıldığı operasyonda 2 adet K-9 narkotik köpeği de yeraldı.

Operasyonda H.K., 71 adet meşe tabir edilen uyuşturucu esrar maddesi ile yakalandı. Operasyonda ayrıca tehdit suçundan 4 ay hapis cezası aranan Z.B., adam öldürme suçundan yakalama emri ile aranan Z.K., adam öldürme suçu ile yakalama emri ile aranan M.Ç., dolandırıcılık suçundan 1 yıl hapis cezası ile aranan A.Z.K., hırsızlık suçundan 8 ay hapis cezası ile aranan S.E., bir miktar esrar maddesi ile yakalanan Ç.Ö., hırsızlık suçundan 3 yıl hapis cezası ile aranan A.D. ve kimliksiz ve durumu şüphe arzeden Y.K. gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious