İzmir'de sokak çatışması: 6 yaralı

  • Giriş : 30.05.2007 / 19:40:00

Sokak ortasında yaşanan silahlı kavgada 4 kişi ile sokakta oyun oynayan iki çocuk yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir'in Gültepe semtinde iki ayrı grup arasında sokak ortasında yaşanan silahlı kavgada 4 kişi ile sokakta oyun oynayan iki çocuk yaralandı. Yaralanan çocuklardan birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Gültepe semti 2645 sokakta H.G. (24) ile aralarında husumet bulunan F.T. (61) ve oğlu T.T. (34) karşılaştı. Üç kişi arasındaki tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. İddiaya göre H.G. ve T.T. üzerlerindeki silahları çıkararak birbirlerine ateş açtı. Silahlı kavga sırasında H.G., T.T. ve babası F.T. silahla yaralandı. H.G.'nin ablası P.U. (26) ise bıçakla yaralandı.

Kavga sırasında sokakta oyun oynayan 7 yaşındaki iki çocuk da seken kurşunların isabet etmesi sonucu yaralandı. Çocuklardan Erdil C. göğsünden aldığı kurşun yarasıyla ağır yaralanırken, Mahmut A. ise bacağından vuruldu. Olayda yaralanan 6 kişi Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastaneye kaldırılan H.G., T.T., F.T. ve P.U. tedavilerinin ardından taburcu edildi. Tedavisi devam eden 7 yaşındaki çocuklardan Erdil C.'nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Tedavilerinin ardından hastaneden taburcu edilen H.G., T.T. ve F.T. polis tarafından gözaltına alındı. Zanlılardan F.T.'nin, 27 Temmuz 2006 günü Altındağ semtinde bir grubun silahlı saldırısına uğrayıp yaralandığı, saldırı sırasında yanında bulunan oğlu Volkan T.'nin öldüğü ve H.G.'nin de yaralandığı belirtildi.

İzmir'de ağır ceza mahkemesinde olayla ilgili süren davada H.G.'nin silahlı saldırıda bulunan kişilerden şikayetçi olmadığı, bunun üzerine olayda oğlunu kaybeden F.T. ile şikayetçi olmayan H.G. arasında husumet çıktığı iddia edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious