İzmir'de suç örgütüne darbe

  • Giriş : 20.10.2006 / 00:00:00

İzmir'de “cürüm işlemek amacıyla suç örgütü kurdukları” iddia edilen 2 çeteye üye oldukları ifade edilen 13 kişi, 300 polis ve jandarmanın katıldığı operasyon sonucu yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yaklaşık 2 ay süren istihbarat çalışması ve teknik takibin ardından, Karşıyaka ve Bayraklı bölgesinde faaliyet gösteren 2 ayrı organize suç örgütüne yönelik “Körfez” adı verilen operasyon başlattı. 300 kişilik polis ve jandarma kuvvetiyle 3 gün süren operasyonda, 25 ev ve iş yerine baskınlar düzenlendi. Operasyonlarda suç örgütlerinin üyesi oldukları belirlenen biri kadın 13 kişi yakalandı. Suç örgütlerinin liderleri oldukları öğrenilen E.Ö. ile K.K. yakalanamadı.

Ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ruhsatsız 2 tabanca, 3 av tüfeği, bunlara ait 8 şarjör ile 288 mermi ve fişek, 4 kuru sıkı tabanca, 49 adet 78 bin 500 YTL değerinde senet, 9 adet 28 bin YTL değerinde çek, 2 tarihi eser, 1 el detektörü ve kesici aletler ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlıların bugüne kadar 5 cinayet, adam yaralamak, silahlı çatışmaya girmek, ev, oto ve iş yeri kurşunlamak, tehdit, polise mukavemet, sahte kimlikle cezaevine girmek, tefecilik suçlarını işledikleri ortaya çıktı.
Planlı olarak hırsızlık faaliyeti de yürüttükleri ifade edilen çete üyerinin 19'unun halen çeşitli suçlardan cezaevinde bulundukları öğrenildi.

İşlemleri tamamlanan 13 zanlı İzmir Adliyesine sevk edildi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious