İzmir'de terör operasyonu (3)

  • Giriş : 25.09.2006 / 00:00:00

İzmir'de Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 9 kilo 250 gram A-4 tipi plastik patlayıcı yakalanan M.B.C tutuklanarak cezaevine kondu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zanlının evinde polis köpeklerinin de katılımıyla yapılan aramada, bir çanta içinde 9 kilogram 250 gram ağırlığında A-4 tipi plastik patlayıcı ile 10 adet elektrikli fünye ele geçirildi.

Yapılan incelemede, M.B.C.'nin herhangi bir sabıkasının bulunmadığı, terör örgütünün M.B.C.'yi 'kurye' olarak kullandığı ileri sürüldü.

Plastik patlayıcıların Van'dan İzmir'e gönderildiği, M.B.C.'ye gönderilen patlayıcıların daha sonra, diğer örgüt üyelerine ulaştırılacağı iddia edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlı M.B.C., emniyet binası çıkışında, çanta içinde patlayıcı olduğunu bilmediğini iddia ederek, "Bana emanet geldi, içinde ne olduğunu bilmiyordum" diye kendini savundu.

M.B.C.'nin, Oyak Sitesi'nde bulunan ve özellikle emekli askerlerin yaşadığı bir apartmanda 8 yıldır kapıcı olarak çalıştığı belirlendi. Daha sonra savcılığa çıkarılan M.B.C Buca Cezaevine götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious