İzmir'de terör operasyonu

İzmir'de terör operasyonu.14178
  • Giriş : 12.07.2008 / 19:04:00
  • Güncelleme : 12.07.2008 / 18:57:41

İzmir'de kamu kuruluşlarına ait binalara ve araçlara kundaklama eylemleri düzenleme hazırlığında oldukları öne sürülen, 6 örgüt elemanıyla daha önce kundaklama eylemlerine katıldığı iddiasıyla aranan 1 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, bir istihbaratı değerlendiren Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir'de kamu kuruluşlarına ait binalara ve araçlara kundaklama eylemi düzenleyeceği öğrenilen grubu izlemeye aldı. Polisin yaptığı istihbarat çalışması ve teknik takibin ardından, terör örgütü PKK'nın Gençlik Kolları Ege Bölge Sorumlusu olarak Diyarbakır'dan İzmir'e gönderilen Dicle Üniversitesi öğrencisi Ş.K'nın, Buca ilçesinde kiraladığı bir evde 5 kişiyle birlikte kundaklama eylemi hazırlığı yaptığı tespit edildi.

Kundaklama yapmak için gece Buca'daki evden çıkan G.A. (25), N.D. (20) ve Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi A.K. (18) polis ekiplerince yakalandı. Gözaltına alınan 3 kişinin ellerindeki poşetlerde, kundaklama olaylarında kullanacakları 9 molotof kokteyli bulundu.

Terör ekiplerinin Buca, Bornova ve Karşıyaka ilçesinde düzenlediği operasyonlar sonucunda Ş.K. (23), BD. (22) ve R.Ş. de (22) yakalandı. Buca ilçesinde örgüt evinde yapılan aramada eylemlerde kullanılmak üzere hazırlanmış molotof kokteyller, bunların hazırlanmasında kullanılan şişe ve yanıcı maddeler, örgütsel dokümanlar ve CD'ler bulundu.

Zanlıların, İzmir'de kamu kuruluşlarına ait binalara, araçlara ve belediye otobüslerine molotof kokteylli kundaklama eylemleri gerçekleştirme hazırlığında olduklarının belirlendiği bildirildi.

Terör ekiplerinin operasyonlarında, İzmir'de daha önce molotof kokteylli saldırılara karıştığı iddiasıyla aranan E.G. de (22) yakalandı. E.G'nin, gözaltına alınan 6 kişiyle birlikte eylem hazırlığında olmadığının tespit edildiği öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan 7 kişi adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*