İzmir'de vahşi cinayet

  • Giriş : 14.07.2007 / 19:42:00

İzmir'in Buca ilçesinde yaşlı bir çift oturdukları evde, çok sayıda bıçak ve tornavida darbesiyle öldürülmüş olarak bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, 364 Sokak'taki apartman dairesinde oturan Murat B. (79) ve eşi Tamam B'den (75) iki gündür haber alamayan yakınları, evlerine geldiklerinde, kapının açılmamasına rağmen ağır bir koku duymaları üzerine çilingir çağırdı. Çilingirin kapıyı açmasının ardından eve giren yakınları, demir yollarından emekli Murat B'yi koridorda, eşi Tamam B'yi ise yatak odasında kanlar içerisinde buldu.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, yaptıkları incelemede, yaşlı çiftin vücutlarında 10'un üzerinde bıçak ve tornavida yarası tespit etti. 5 çocuk sahibi çiftin, 2 gün önce öldürüldükleri ve cesetlerinin sıcak nedeniyle kokmaya başladığı bildirildi.
Yaşlı çiftin cesetleri, otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Öldürüldüğü gün maaşını çekmiş

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, komşularından, çiftin son olarak geçen Perşembe akşamı, oğullarıyla tartışırken seslerini duyduklarını, o günden bu yana da ortalarda görünmediklerini öğrendi.
Yapılan incelemede, Devlet Demiryolları'ndan emekli Murat B'nin, öldürüldüğü gün bankadan emekli maaşını çektiğini belirledi. Evde yapılan aramada ise söz konusu para bulunamadı.

Soruşturmayı sürdüren ekipler, Tamam-Murat B. çiftinin oğulları B.B. (43) ile birlikte yaşadıklarını belirledi. Polisin izine rastlayamadığı B.B'nin, uyuşturucu ve hırsızlık suçundan kaydının bulunduğu, aynı zamanda şizofren hastası olduğu ve psikolojik tedavi gördüğü belirlendi..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious