İzmir'de yılbaşında 1519 personel görevli

İzmir'de yılbaşında 1519 personel görevli .13484
  • Giriş : 30.12.2007 / 15:42:00

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, yılbaşı dolayısıyla 24 saat süreyle emniyet önlemlerini artıracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 31 Aralık günü saat 08.00'den 1 Ocak 2008 saat 08.00'e kadar sürdürülecek önlemler kapsamında 1519 personel görev alacak.

Yılbaşı gecesi saat 24.00'de vatandaşların toplanabileceği bölgelerdeki meydanlarda, resmi ve sivil ekipler ile takviye personel tarafından önlem alınacak. Asayiş Şube Müdürlüğü Huzur ve Yunus timleri, hırsızlık, yankesicilik ve huzursuz edici davranışlara karşı halkın yoğun bulunduğu yerlerde hazır bulundurulacak.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün, yılbaşı gecesi muhtemel terör eylemlerine karşı görevli ekip ve personel sayısını artırdığı önlemler çerçevesinde, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri yeni yıl konserinin düzenleneceği Cumhuriyet Meydanı ile diğer yerlerde düzeni sağlayacak.

İzmir'de ayrıca gar, terminal, metro ve havalimanında yolcu kapasitesinin artacağı beklentisiyle buralarda takviye personel ile trafik düzenlemesi sağlanacak, eğlence yerleri çevresinde çekiciler hazır bulundurulacak.

Bölge Trafik ekiplerinin şehirlerarası yollarda önlem alacağı yılbaşı gecesi için Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü tarafından Karşıyaka bölgesinde 20, Buca'da 15, Balçova'da 10, fuar içinde 15 ve Cumhuriyet Meydanı'nda 75 olmak üzere 135 personel takviye olarak görevlendirilecek.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenecek yılbaşı eğlencesinde 3 noktadan vatandaşlar arama yapılarak, meydana alınacak. Konser süresince huzur ve emniyetin sağlanması amacıyla 2 İl Emniyet Müdür yardımcısı, 9 Şube Müdürü, 125 polis memuru görev alacak.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından oluşturulan merkez telefonları, emniyet birimleri tarafından isteyen vatandaşa yardımcı olmak amacıyla verilecek.

Kentte alınan tedbirler kapsamında 3 İl Emniyet Müdür Yardımcısı sorumluluğunda 38 Şube Müdürü, 7 Emniyet Amiri ile toplam 1519 personel görev yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious