İzmir'de zabıta bir adamı öldürdü!

İzmir'de zabıta bir adamı öldürdü!.10361
  • Giriş : 22.11.2008 / 11:38:00
  • Güncelleme : 22.11.2008 / 12:31:57

"Yaptığınız ayıp" diyen vatandaşa telsizle vuran zabıtalar 57 yaşındaki adamın ölümüne neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zabıta memuruna söylediği 'Yaptığınız ayıp' lafının bedeli ölüm oldu.
Memur, Kalendar'ın kafasına telsizle vurdu. Talihsiz adam 3 gün sonra öldü.

İzmir'de çöp toplayan bir kişi ile zabıta arasında yaşanan tartışmaya müdahale eden Doğan Kalender (57) başına aldığı darbenin etkisiyle kafasını kaldırıma çarptı. 3 gün hastanede yaşam savaşı veren Kalender, dün hayatını kaybetti. Eşi Şerife Kalender, zabıtanın telsizle eşinin kafasına vurduğunu iddia etti. Zabıta memuru H.D. sevk edildiği mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Şerife Kalender, kocasının ölümüne neden olan olayı şöyle anlattı.

YAPTIĞINIZ AYIP DEDİ

“Yolda yürüyorduk. Zabıta memurları seyyar satıcıyı, “Git hırsızlık yap ama bunu satma” diye uyardılar. Eşim de 'Arkadaşlar yaptığınız ayıp' dedi. Bu lafa sinirlenen zabıta memurlarından biri benim kolumu tuttu. Diğeri ise eşimin kafasına telsizle vur. Kocam yere düşüp kafasını kaldırıma çarptı."

DARP RAPORU VERİLDİ

Hukuk mücadelesi başlatacaklarını belirten Şerife Kalender, “Kocam için Adli Tıp Kurumu'ndan darp raporu verildi. Beni de ittikleri için kaburgamda ödem oluştu" diyerek tepkisini dile getirdi. Önce serbest bırakılan zabıta H.D daha sonra tekrar gözaltına alındı.

8SUTUN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*