İzmir'de zafer Pirelli'nin!

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk ayağı olan İpragaz Ege Rallisi'nde ilk iki sırada yer alan Hakan Dinç ve Ercan Kazaz, yarış otomobillerinde Pirelli lastiklerini kullanıyorlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk yarışı olan İpragaz Ege Rallisi'nin bu yıl da lastik birincisi değişmedi. Pirelli yarış lastikleri ile mücadele eden Hakan Dinç-İsmet Özbakır ikilisi Ford Focus WRC'leri ile toplam 550 km'lik zorlu asfalt yarışı lider olarak bitirirken; Subaru Impreza ile yarışan Ercan Kazaz-Cem Bakançocukları ikilisi de yarışı ikinci sırada tamamladılar.

Özellikle zorlu ve uzun asfalt etapları ile bilinen Ege Rallisi, tam bir lastik mücadelesiyle geçildi. Pirelli'nin zorlu asfalt etaplar için son teknoloji ile ürettiği RS ve yeni geliştirilen RX desenleri yarış boyunca gösterdiği üstün performans ile rakiplerini geride bırakarak zafere ulaştı.

Pirelli lastikleri ile yarışan Ford Rally Team son üç yıldır İzmir'den zaferle ayrılıyor. Şampiyon takımların lastik tercihi olan Pirelli, bu yıl motorsporlarındaki başarısının yüzüncü yılını kutlarken , Dünya Ralli Şampiyonası'nın 2008'den itibaren 2010'a kadar, üç yıl boyunca tek resmi lastik tedarikçisi oldu. Türkiye'de de yaklaşık 40 yıldır verdiği destekle doğru yolda olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Yarış sonrasında Pirelli lastiklerinden oldukça memnun olduklarını belirten takımlar ve sürücülerin bir sonraki durağı 12-13 Mayıs 2007 tarihleri arasında düzenlenecek Fiat Rallisi...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious