İzmir'de zehirli su akmaya devam ediyor

İzmir'de zehirli su akmaya devam ediyor.8548
  • Giriş : 06.02.2009 / 14:15:00

İzmir'de çeşitli ilçelerin 20 noktasından alınan su örneklerinde yapılan analiz sonuçlarına göre, 9 noktadaki arsenik miktarı sınır değerin üzerinde çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


İzmir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 2 Şubatta Balçova, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karşıyaka, Karabağlar, Menemen, Narlıdere, Konak ve Menderes ilçelerinin çeşitli semtlerinden su örneği alındığı bildirildi.

Yapılan analizlerde 20 noktadan 9'unda arsenik miktarının sınır değer olan 10 mikrogramın üzerinde olduğu tespit edilirken, en yüksek arsenik miktarı 12 mikrogram ile Karşıyaka ilçesi Örnekköy semtinde belirlendi.

Bölgeyi 11.4 mikrogram ile yine Karşıyaka ilçesi Bostanlı semti ile Bayraklı ilçesi Hakan Uysal Caddesi bölgesi, 11 mikrogram ile Karşıyaka ilçesi Şemikler semti ve Zübeyde Hanım bölgesi izledi.

Bornova İtfaiye Çeşmesi bölgesi, Çiğli Havaalanı Caddesi, Menemen ilçesi Egekent-2 semti ve Konak ilçesi Alsancak Hocazade Camii bölgelerindeki arsenik ölçümlerinin 10.6 ile 10.2 mikrogram arasında değiştiği belirtilen açıklamada, Konak ilçesi Alsancak Polis Karakolu bölgesindeki ölçüm sonucunun 10 mikrogram çıktığı kaydedildi.

Balçova Vali Hüseyin Öğütçen Caddesi, Bornova Pınarbaşı, Buca Erdem Caddesi, Gaziemir Önder Caddesi, Güzelbahçe İstiklal Caddesi, Karabağlar 4012 Sokak, Konak Hatay semti, Narlıdere Mithatpaşa Caddesi ve Menderes ilçesi Görece bölgesindeki ölçümlerin ise sınır değerin altında kalarak 5.4 ile 2 mikrogram arasında değiştiği tespit edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*