İzmir'deki 500 okula engelli makyajı

İzmir'deki 500 okula engelli makyajı.10424
  • Giriş : 01.07.2009 / 20:21:00

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, engelli öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim görmesi için iki yeni proje başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

'Okulumuzda Çiçekler Açtı' ve 'Engelsiz Bir Yaşam İçin Ben de Varım' projeleri kapsamında, bütün okullarda engelli rampası, asansör ve tuvalet yaptırılacak.

Türkiye'de ilk defa İzmir'de uygulamaya sokulacak projeler, Namık Kemal Lisesi'nin bahçesinde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halis Köse, çok katlı okullarda engelli asansörü olacağını, sınıfların yerinin de engellilerin durumuna göre yeniden düzenleneceğini söyledi.

Çalışmalara, yaz tatilinde başlayacaklarını belirten Köse, "Bu yaz tatilinden itibaren çalışmalara başlanacak. Engelli çocuklarımız için okullarda rampalar ve tuvaletler yapılacak. Destek ve bağımsız eğitim odaları olacak. Bütün öğretmenler, engelli çocuklar hakkında bilgilendirilecek. Okullara engelli bir çocuk gittiğinde sıkıntı çekilmeyecek. 'Okulumuza bir çiçek geldi.' denilecek. Engelli çocuklar, İzmir'de mutlu olacak." şeklinde konuştu. Fiziki değişikliklerin masraflarının okul aile birliklerinin bütçelerinden karşılanacağını ifade eden Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Köse, bunun yanında 10-16 Mayıs 2010 tarihlerinde 'Uluslararası Özel Eğitim Festivali' düzenleyeceklerini kaydetti.

Toplantıya Konak Kaymakamı Ali Muhsin Nakipoğlu, Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Yıldız, Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Latif Susuz, Namık Kemal Lisesi Müdürü Reha Karasu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*