İzmir'deki cinayete teknolojik takip

  • Giriş : 12.03.2007 / 00:00:00

İzmir'in Buca ilçesinde, 3 gün önce, üzerine kadın iç çamaşırları giymiş ve boğazı kesilerek öldürülmüş bulunan S.K'nin katil zanlısının yakalanması için, polis teknolojik takip başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, S.K'nin ailesinin yanı sıra iş yerleri çalışanları ve arkadaşlarının ifadelerine başvurdu.

Yakınları tarafından “metroseksüel” biri olarak tanındığı öğrenilen S.K'nin özel hayatıyla ilgili de inceleme yapan polisin, olayın meydana geldiği evde, özellikle içki şişesinde tespit edilen parmak izleri üzerindeki çalışmasını sürdürdüğü bildirildi.

Evin hemen yanında bulunan Orgeneral Vecihi Akın Kışlası'na ait güvenlik kamerası görüntülerindeki incelemesini sürdüren emniyet güçlerinin, ayrıca S.K'nin cep telefonu kayıtlarını, bilgisayarından yapmış olduğu 'mail' ve 'chat' görüşmeleriyle ilgili kayıtlar ile bilgisayar IP numaralarını tespit için çalışma sürdürdüğü öğrenildi.

BOĞAZI KESİLMİŞTİ

Şirinyer semti Akdoğan Caddesi'nde, Yediemin deposu ile oto yıkama istasyonu işleten 43 yaşındaki bir çocuk babası S.K, boğazı kesilerek öldürülmüş bulunmuştu.

S.K'nin cesedinde kadın iç çamaşırları ile kadın takıları bulunduğu belirlenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious