İzmir'deki patlamadan ilk görüntüler

  • Giriş : 21.08.2008 / 09:16:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 13:26:08

İzmir Buca'da polis aracının geçtiği sırada yol kenarında olan park halinde araçta patlama meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İzmir'in Buca ilçesi Yeşillik Caddesi Evka Durağı yakınlarında polis servis midibisü geçişi sırasında meydana gelen patlamada,ilk belirlemelere göre, 11 kişi yaralandı.

İzmir Valiliği'nden yapılan açıklamada 1 albay, 3'ü asker, 8'i polis 11 kişinin yaralandığı açıklandı.

Olay bugün saat 07.45 sıralarında Yeşillik Caddesi Elka Durağı yakınlarında meydana geldi. İzmir Adnan Menderes Havalimanı´na gittiği belirtilen çevik kuvvet polislerini taşıyan servis aracı ile askeri servis aracının peşpeşe gittiği sırada, üç katlı binanın önünde park halindeki bir otomobilde patlama meydana geldi.

Patlamada polis servis aracındaki 7 polis ile askeri araçtaki birinin adının Hüseyin Arısoy olduğu öğrenilen 3 asker ve 3´te vatandaş yaralandı. Yaralılar İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde tedaviye alındı.

Arısoy´un ve sivil yaralılardan birinin durumunun ağır, polislerin ise hafif yaralı olduğu bildirildi. Patlamanın şiddetiyle bombalı aracın önüne park edildiği üç katlı evin ön cephe duvarları yıkılırken, çevredeki ev ve işyerlerinin de camları kırıldı.

Eşrefpaşa Polis Karakolu´nun eski yerinin yakınındaki polis lojmanlarına da yaklaşık 50 metre uzaklıktaki olayda patlama olan araç da paramparça oldu.

Bu Buca'da meydana gelen ikinci patlama. Geçtiğimiz yıl da Buca'da medyana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybetmiş 14 kişi de yaralanmıştı...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*