İzmir'deki patlamanın ayrıntısı

İzmir'deki patlamanın ayrıntısı.13920
  • Giriş : 05.02.2009 / 20:19:00

İzmir Valisi Cahit Kıraç, Aliağa Emniyet Müdürlüğü önündeki patlamanın nasıl meydana geldiği ile ilgili ayrıntılar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir Valisi Kıraç ve İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, patlamada ağır yaralanan ve Ege Üniversitesi (EÜ) Hastanesi'nde tedavi altında olan polis memuru Bilal Konakçı'nın sağlık durumu hakkında bilgi aldı, ailesini teselli etti.

Hastane ziyareti sonrasında gazetecilere açıklama yapan Vali Kıraç, evli ve bir çocuk babası olan Konakçı'nın 6 yıllık polis memuru olduğunu, Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde bomba imha uzmanı olarak görev yaptığını belirtti.

Vali Kıraç, şöyle konuştu:

''Saat 15.45'de emniyet müdürlüğünün deposunda imha komisyonu tarafından imha kararı verilen 500 gram potasyum kloratı Emniyet Müdürlüğü binasından çıkarırken patlama meydana geldi. Polis memurumuzun kolları ve yüzünde yara var. Çekilen tomografide beyinde herhangi bir sorun olmadığı tespit edildi. Cerrahi müdahale devam ediyor. Hayati tehlikesi var. Ancak, sağlık durumu iyiye gidiyor. Patlamanın nasıl meydana geldiği konusunda uzman ekip incelemeyi sürdürüyor.''

Patlayıcının daha çok balıkçıların kullandığı bir malzeme olduğunu ve patlayıcının imhaya götürüldüğü sırada patlamanın meydana geldiğini ifade eden Vali Kıraç, patlamanın tamamen görev sırasında meydana geldiğini kaydetti.

Bazı basın yayın organlarında polis memurunun şehit olduğu yönünde haberlerin yer aldığını ve bunun doğru olmadığını belirten Vali Kıraç, ''Cerrahi müdahale devam ediyor. Arkadaşlarının ve ailesinin desteğiyle kendisinin de yaşama azmiyle hayatını kaybetmeyeceğine inanıyoruz'' dedi.

Vali Kıraç, patlayıcının imhaya götürülürken özel bir kıyafetin giyilip giyilmeyeceğini araştırdıklarını sözlerine ekledi.

Bu arada, polis memurunun kopan uzuvları polis eskortu eşliğinde hastaneye getirildi.

Öte yandan, yaralı polis memuru Konakçı'nın eşi ve akrabaları da EÜ Hastanesi'ne geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*