İzmirli, İzmir'i tanıyor

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geçen mayıs ayında başlattığı "Kentimi Tanıyorum" gezilerine, bugüne kadar 19 mahalleden bin 956 hanım katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Her hafta perşembe günleri gezilerin devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Selma Nalbantoğlu, mahallelerinden belediye otobüsleriyle alınan kadın ve çocuklara Kültürpark'ta Tarih ve Sanat Müzesi'ni ve Hayvanat Bahçesi'ni gezdiklerini söyledi.

Bergama Vapuru'nda yenen öğle yemeğinden sonra Körfez gezisi düzelendiğini dile getiren Nalbantoğlu, Eşrefpaşa Hastanesi doktorlarının kadın hastalıkları, psikiyatri konularında verdikleri bilgilerin kadınlar tarafından ilgi gördüğünü kaydetti.

Kadın ve çocukların akşam üzeri güzel bir gün geçirmenin mutluluğuyla evlerine döndüklerini aktaran Nalbantoğlu, İzmir gezileriyle yaklaşık 10 bin kadınla buluşup yaşadıkları şehri tanıtmayı hedeflediklerini ifade etti.

Varoşlarda yaşayan birçok kadının İzmir'i yeterince tanımadığına değinen Nalbantoğlu, "Deniz şehri İzmir'de yaşamalarına rağmen bir kısmı denizi bile görmemiş. Bu geziler sayesinde onları sosyal hayata katarak, kentlilik bilinci oluşturmalarına katkı sağlamak istiyoruz." dedi.

İzmir gezilerine bugüne kadar Konak ilçesi Günaltay, Limontepe, Salih Omurtak, Ali Fuat Erden, Çimentepe, Anadolu, Zafertepe, 2. Kadriye, Dolaplıkuyu, Gazi, Barış, Karabağlar, Bornova Serintepe, Atatürk, Buca ilçesi Kuruceşme, Murathan, Çiğli ilçesi Güzeltepe,Uğur Mumcu Mahalleleri ile Karşıyaka ilçesindeki Cengizhan mahallelerinden kadın ve çocukların katıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious