İzmirli Avukatın başarısı

İzmirli Avukatın başarısı .8144
  • Giriş : 14.12.2007 / 14:34:00

UEFA'nın, İzmir Barosu avukatlarından Barış Kaşka'nın başvurusunu dikkate alarak, soruşturma başlattığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yapılan FC Inter-Fenerbahçe karşılaşmasında, ev sahibi ekibin formasında yer alan haç işareti nedeniyle UEFA İzmir Barosu avukatlarından Barış Kaşka'nın başvurusunu dikkate alarak, soruşturma başlattı

UEFA, kendilerine şikayette bulunan Kaşka'nın çalıştığı Türkoğlu Hukuk Bürosu'na, bir yazı ile yanıt verdi. UEFA Disiplin Dairesi'nden Veron Mosengo imzalı yazıda, şu ifadelere yer verildi:

“Bilgiye dayalı bir karar verebilecek konumda olabilmek amacıyla, burada söz konusu formadaki tartışmalı çizimin, maçla ilgili Türk toplumuna karşı açıkça bir saldırı olarak kabul edilip edilmeyeceğinin ve dolayısıyla UEFA yönetmeliğinin ihlal edilip edilmediğinin açıklığa kavuşturulması için konuyu araştırmak üzere disiplin müfettişi görevlendirdik.”

AVUKAT KÜBRA TÜRKOĞLU

Öte yandan, UEFA'ya üzerinde haç işareti yer alan forma nedeniyle başvuran Barış Kaşka, 319. kısa dönem er olarak Tekirdağ Malkara'da birliğine katıldı. Türkoğlu Hukuk Bürosu avukatlarından Kübra Türkoğlu, yaptığı açıklamada, Barış Kaşka adına yazıyı kabul ettiklerini belirtti. Türkoğlu, şöyle dedi:

“Meslektaşımızın askere gitmesi nedeniyle gelişmelerden maalesef haberdar edemedik. Ancak onun adına konuyu takip etmekteyiz. Bu yazıyla UEFA başvuruyu dikkate aldığını ve soruşturma başlattığını bildirmiş oldu. Bir hukukçu olarak ırkçılık ve dinsel ayrımcılığa futbolun alet edilmemesinden yanayız. Kaşka aramıza dönünceye kadar onun görevini biz üstlendik.”

Türkoğlu, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi avukat Şekip Mosturoğlu'nun da konuyla ilgili Barış Kaşka'ya teşekkürlerini ileten bir yazı gönderdiğini belirtti.

Avukat Barış Kaşka, 27 Kasım'da yapılan FC Inter-Fenerbahçe karşılaşmasında ev sahibi ekibin giydiği formada yer alan haç işaretinin, Haçlıların kullandığı haç işaretiyle bire bir aynı olduğunu savunmuş ve konunun yönetmelikler çerçevesinde değerlendirilerek FC Inter'in 3 puanının silinmesini istemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious