İzmirli avukatlardan Iraklı'ya destek

İzmirli avukatlardan Iraklı'ya destek.13119
  • Giriş : 17.12.2008 / 22:23:00

ABD Başkanı Bush'a geçen basın toplantısı sırasında ayakkabılarını fırlatan Iraklı gazeteci Muntazır El Zeydi savunmak için İzmirli avukatlar da başvuruda bulundular.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir Barosu'na kayıtlı avukatlar Senih Özay ve Sibel Bilge, ABD Başkanı George W. Bush'a geçen pazar günü basın toplantısı sırasında ayakkabılarını fırlatan Iraklı gazeteci Muntazır El Zeydi'nin adil yargılanması için uluslararası girişimlerde bulunmaları amacıyla İzmir Barosu ve Türkiye Barolar Birliği'ne başvuruda bulundular.

Avukat Senih Özay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gazeteci Muntazır El Zeydi'nin işkence gördüğü iddialarını hatırlatarak, yaşamından endişe duyduklarını söyledi.

El Zeydi'ye destek verdiklerini belirten Özay, şöyle konuştu:

''Bu olay dünyaya mal olmuştur. Iraklı gazetecinin adil yargılanma hakkının olduğuna inanıyoruz. İzmir Barosu ve Türkiye Barolar Birliği bu yönde harekete geçmeli. Gazetecinin adil yargılanması için uluslararası girişimlerde bulunmaları amacıyla İzmir Barosu ve Türkiye Barolar Birliği'ne başvuruda bulunduk. Eğer onlar harekete geçmeyecekse biz bu konuda duyarlılığımızı ortaya koyacağız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*