İzmirli şehit yakanlarını kahreden sloganlar

  • Giriş : 26.05.2007 / 03:32:00
  • Güncelleme : 26.05.2007 / 03:46:39

Cenaze töreninde siyasi sloganlar atılması İzmirli şehidin yakınlarını kahretti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak'ta şehit olan Vedat Dayıoğlu'nun cenaze töreninde atılan siyasi sloganlar, şehit ailesini ve yakınlarını bir kez daha yaraladı. Şehidin yakınları cenazede atılan siyasi sloganlar ile protestonun töreni başka alanlara çekmek için yapıldığını söyledi.
Şırnak'ta mayın patlaması sonucu şehit olan piyade uzman çavuş Vedat Dayıoğlu için Karşıyaka'daki Beşikçioğlu Camisi'nde düzenlenen törende bazı siyasi gruplar tarafından başbakan aleyhine sloganlar atıldı.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, İzmir Valisi M. Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile çok sayıda bürokratın katıldığı cenaze töreninin ardından şehidin cenazesi Kadifekale Şehitliğinde toprağa verildi.

Cenazenin toprağa verilmesinin ardından akşam evlerinde mevlit okutan şehit ailesi acıdan bile siyasi rant elde etmek isteyenlere tepki gösterdi. Şehit yakınları cenaze töreninde atılan "Başbakan istifa", "Türkiye'nin imamı, Amerika'nın Papaz'ı" gibi sloganları atanların töreni farklı yerlere çekmek istediklerini belirtti.

Acılarının çok büyük olduğunu söyleyen şehit yakını ve mahalle muhtarı olan İbrahim Varol: "Bizim acımız çok büyük arkadaşımızın çocuğu bizim çocuğumuz. Mahalle muhtarı olarak oradaki olayları benimsemiyoruz. Orda bir şehit cenazesi vardı bu olayı yapmanın gereği yoktu" şeklinde konuştu.

Şehidin amcasının oğlu Bilal Dayıoğlu ise:"Biz orada şehit cenazesinde bulunuyoruz acımız büyük zaten. Orada toplanan bazı siyasi gruplar olayı siyasi alana çekmek istedi. Ben bundan rahatsız oldum. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay başkanı hepsi geldi taziye dileklerinde bulundu memnun olduk. Bazı grupların sloganlarla töreni başka bir alana kaydırmak istemesine çok üzüldük. Bu bizim dışımızda olan bir olay. Yeri burası değildi ama yapıldı. Cenaze başka alanlara çekilmek istendi bu olay bizi çok üzdü" dedi.

Sloganların atıldığı sırada kendinde olmadığını söyleyen şehidin babası Recep Dayıoğlu ise cenazeye katılan bütün herkese teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious