İzmirli teakvandocular'a 3 madalya!

  • Giriş : 27.04.2006 / 00:00:00

İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik ve Spor Kulübü Tekvando Takımı, 22-23 Nisan tarihleri arasında Almanya'nın Bonn şehrinde yapılan Uluslararası Almanya Turnuvası'nda iki altın ve bir gümüş madalya kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genç erkekler kategorisinde ilk defa milli formayla müsabakalara katılan İBB Tekvando Takımı sporcularından Okay Düztepe altın, Ahmet Tutumlu ise gümüş madalya kazandı. Turnuvada 11 altın, 5 gümüş ve 8 bronz madalyayla Türkiye Tekvando Milli Takımı ise takım halinde birinci oldu.

19 Türkiye şampiyonluğunun yanısıra Avrupa ve üniversite dünya şampiyonluğu, dünya ikinciliği ve üçüncülüğü, UNIVERSIADE ikinciliği gibi dereceleri bulunan Dinçsalman, Almanya'daki şampiyonluğuyla uluslararası alanda 12. madalyasını almış oldu. Ayağı kırıldığı için Hollanda'daki turnuvaya gidemeyen Dinçsalman, iyileşir iyileşmez katıldığı turnuvada rakiplerine göz açtırmadı. Sırasıyla Belçikalı, Alman, İtalyan, Amerikan, Avusturyalı ve Yunan sporcuları safdışı bırakan Dinçsalman, bu turnuvada üst üste 3 defa altın madalya alan sayılı sporcular arasına girmeyi başardı. İBB Bayan Tekvando Takımı'nın başarılı sporcusu Gülşah Alonso ile birlikte 22-26 Mayıs arasında Almanya'da düzenlenecek Avrupa Büyükler Tekvando Şampiyonası'na katılacak olan geçen yılın Avrupa şampiyonu Kıvanç Dinçsalman, yine altın alması halinde üst üste iki defa Avrupa şampiyonu olan ilk Türk tekvandocu olacak

Almanya'da genç erkekler kategorisinde birinci olan Okay Düztepe ise Vietnam'da düzenlenecek Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası'na katılma hakkı kazanırken, İBB Tekvando Takımı'nın diğer oyuncuları Remzi Başakbuğday ve Cem Ulunoyan bu ay sonunda yapılacak Milli Takım seçmelerine katılacak.

İBB Tekvando Takımı Antrenörü Suat Hastürk, "Sporcularımız bu turnuvalarla kendilerini deneme fırsatı yakaladı. Milli takımla birlikte Almanya'ya gönderdiğimiz üç sporcumuzun da madalyayla dönmesi bizi gururlandırdı. Şimdi Avrupa ve Vietnam'daki dünya şampiyonalarına hazırlanıyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious