İzmirli yöneticiler Piriştina için 'el' verdi

  • Giriş : 28.02.2006 / 00:00:00

İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgenaral Fethi Remzi Tuncel ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediyesi tarafından Ahmet Piriştina'nın anısını yaşatmak amacıyla projelendirilen heykele "el" verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Ahmet Piriştina için sen de el ver" sloganıyla Alsancak Vapur İskelesi önünde kurulan çadırda Vali Köksal, Orgeneral Tuncel ve Başkan Kocaoğlu'nun yanısıra Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Erol Ortaç, Güney Saha Deniz Komutanı Koramiral Alev Gümüşoğlu, Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, metropol ilçe belediye başkanları ve çok sayıda üst düzey yönetici katıldı.

Ahmet Piriştina'nın cenazesinde binlerce İzmirlilerin olduğunu hatırlatan Vali Oğuz Kağan Köksal, "Bu proje İzmir halkının kendisine hizmet edenlere göstergesidir. Cenaze töreninde, Piriştina'nın cenazesine el veremeyenlerin yanı sıra verenler de vardı. Şimdi bu proje ile el veren de, veremeyen de heykeline el verecekler." dedi.

İzmirlilerin el vererek Piriştina'ya olan sevgilerini göstereceklerini dile getiren Köksal, "Bu heykel İzmir'in simgesi olacak. Her olayda el birliği yapan İzmirliler, Piriştina'nın heykeline de el vererek bir kez daha el birliğini gösterecekledir." diye konuştu.

Böyle bir projeye imza atan Konak Belediyesi'nin tebrik edilmesi gerektiğini belirten Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgenaral Fethi Remzi Tuncel, Piriştina'nın heykeline el vermekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu ise, Konak Belediyesi'nin Esendere semtinde 12 bin metrekare alanda yaptırdığı Ahmet Piriştina Doğan Sit Parkı'nda, Piriştina'nın anısını yaşatacak olan ve 10 bin İzmirlinin el kalıplarından yapılacak olan heykel için İzmirlilerden el vermelerini istedi.

Heykeltraş Ekin Erman'ın projelendirdiği heykelin yüksekliğinin 6 metreyi bulacağını dile getiren Kocaoğlu, 10 bin el izinin yer alacağı anıt heykelin Ahmet Piriştina'nın ikinci ölüm yıldönümü olan 15 Haziran 2006 tarihinde açılacağını söyledi.

İzmir ve Piriştina'yı sevenlerin heykele el vererek sevgilerini göstereceklerini aktaran Başkan Kocaoğlu, "İzmir'e hizmet eden Piriştina'ya binlerce seveni cenazesi töreninde sevgisini gösterdi. Şimdi de heykele el vererek bir daha sevgilerini gösterecek. Bu heykel İzmir'in bir simgesi olacak." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious