İzmirliler, Hıdrellez Şenliği'nde konserlerle coştu

  • Giriş : 06.05.2006 / 00:00:00

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği "Hıdrellez'de Roman Ateşi Şenliği" ile İzmirli vatandaşlar Hıdrellez'i coşkuyla kutladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmirliler, Hıdrellez'i Gündoğdu Meydanı'nda kutladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve beraberindeki heyet, Konak Meydanı'ndan Gündoğdu Meydanı'na kadar davul zurna eşliğinde faytonla geldi. Meydanda toplanan İzmirli vatandaşlara seslenen Kocaoğlu, yapılan bu etkinliği gelecek yıllarda uluslararası bir düzeye ulaştırmak istediklerini ifade etti. Konuşmanın ardından Başkan Kocaoğlu ve beraberindekiler Bergama Vapuru'nda verilen kokteyle katıldı. Meydanı tıka basa dolduran vatandaşlar halk oyunları ekibinin gösterilerini beğeni ile izledi.

Daha sonra sahneye çıkan Yıldız İbrahimova, şarkılarıyla İzmirliler'e keyifli anlar yaşattı. Ardından sahneye çıkan klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici'nin konseri izleyenleri büyüledi. Örnekköy İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan "Roman Ateşi Grubu"nun hareketli şarkılar eşliğinde yaptıkları danslar izleyenlerden büyük alkış aldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde Kibariye'nin sahneye çıkmasıyla İzmirliler coştu. Kibariye'yi daha yakından görmek isteyen hayranlarının sahneye çıkmak istemesi güvenlik görevlilerine zor anlar yaşattı.

Şenlikte Kibariye'nin söylediği şarkılar ile eğlenerek oynayan İzmirli Roman vatandaşlar, Gündoğdu Meydanı'nı şölen alanına çevirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious