İzmir'de silahlar konuştu

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

İzmir'deki silahlı kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi ise yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir'in Buca ilçesi'nde, iki grup arasında çıkan silahlı kavgada Volkan Tezcan isimli kişi hayatını kaybederken, emekli bekçi olan babası Feyzullah Tezcan ile arkadaşı Hüseyin Gülcemel de yaralandı. Olayı gerçekleştiren kişiler ise kaçtı.
Olay, Buca Şahin Tepesi mevkiinde, gece saat 23.30 sıralarında meydana geldi. İşsiz olan Volkan Tezcan (23) ile arkadaşı Hüseyin Gülcemal (23), harçlıklarını çıkarmak için Şahin Tepesi'nde kasayla bira satmaya başladı. Dün gece yine bira satan ve alkollü oldukları öğrenilen iki arkadaş arasında tartışma çıktı. Volkan Tezcan (50) ve Hüseyin Gülcemal tartışırken yanlarına yaklaşan koyu renkli bir araçtan inen kişiler, "Niye bağırıp duruyorsunuz?" diyerek iki arkadaşa tepki gösterdi. Bunun üzerine Volkan Tezcan ve Hüseyin Gülcemal bu kişiye saldırınca araçta bulunan 4 kişi iki arkadaşı dövdü. Kavganın ardından Volkan Tezcan, bıçak almak için evine gitti. Yakınlarının müdahale etmesiyle bıçak almaktan vazgeçen Volkan Tezcan ve Hüseyin Gülcemal tekrar olay yerine dönerken, emekli bekçi olan baba Feyzullah Tezcan da peşlerinden gitti. İki grup arasında tekrar başlayan kavgada, otomobilde bulunanlardan biri tabancasını çekerek ateşledi.

Olayı gerçekleştiren kimliği belirsiz silahlı 4 kişi, koyu renkli eski model bir otomobille kaçarken, Volkan Tezcan başından, emniyetten emekli bekçi babası Feyzullah Tezcan ve arkadaşı Hüseyin Gülcemal ise kasıklarından yaralandı. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Volkan Tezcan yaşamını yitirdi. Hüseyin Gülcemal ve Feyzullah Tezcan ise ameliyata alındı.

Olay yerinde yapılan incelemelerde, 7 adet boş kovan buldu. Polis ekipleri kaçan kişilerin kimliklerinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious