İzmir'te terör örgütü operasyonu!

  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir ve çevresinde düzenledikleri bir dizi operasyonla terör örgütüne ağır darbe vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zanlıların verdiği bilgiler ışığında operasyonlarını derinleştiren polis, Aydın'ın Çine ilçesinde bir sığınak ortaya çıkardı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Torbalı'da 34 ATS 95 plakalı otomobile operasyon düzenledi.

Otomobilde eğitimli polis köpekleriyle yapılan ayrıntılı aramada, zula olarak hazırlanmış benzin deposunun içinde kumaşlara sarılmış halde beş adet Kalaşnikof tüfek ve bunlara ait bin 100 adet mermi ele geçirildi.

Otomobili kullanan S.D. (40) gözaltına alındı. S.D.'yi sorgulayan polis, olayla bağlantılı olduğu ileri sürülen Abbas Kaya sahte kimlikli M.Z.V. (34), D.Ö. (41) ve H.A.'yı (28) da yakalayarak gözaltına aldı.

Zanlıların ifadelerinden yola çıkan polis, Çine'de terör örgütü üyelerine ait bir sığınak ortaya çıkardı. Bir kömür deposunun yakınlarında bulunan sığınağın içinde 50 kilogram un, 50 kilogram şeker, konserve, ton balığı, sabun, şampuan, çay, yağ, salça, testere, makas, koli bandı, tencere, yemek kaşığı, çay kaşığı ve zeytin gibi malzemeler ele geçirildi.

Ayrıca çok sayıda spor ayakkabı, pantolon, gömlek, iki pusula, haritalar ve yağmurluklar bulundu. Zanlıların bu malzemeleri, sahil kesimlerinde ve kırsalda kullanmak üzere sakladığı iddia edildi.

İzmir ve çevresinde eylem hazırlığında olduğu ileri sürülen zanlılardan M.Z.V.'nin, daha önce terör örgütü üyelerine yardım ve yataklık etmek suçundan üç defa tutuklandığı, dört defa da gözaltına alındığı belirlendi. Zanlı S.D. ise emniyetten çıkarken yaptığı açıklamada, "Araçta bulunan silahlardan haberimiz yok." dedi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılar adliyeye sevkedildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious