İzmit'te su baskını

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

İzmit'te, İzmit Su ve Kanalizasyon İşleri İdaresi'nin altyapı çalışmaları sırasında ana su borusunun bir parçasının yerinden çıkması nedeniyle çok sayıda işyerini su bastı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Basınçlı suyun etkisiyle kısa sürede çok sayıda dükkan ve Kocaeli Devlet Hastanesi otoparkını su bastı. Su baskını nedeniyle, İnönü Caddesi'ndeki trafik bir süre durdu.

Bölgede incelemede bulanan Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, yaptığı açıklamada, yeni çekilecek olan altyapı hattı çalışmaları sırasında su deposunu besleyen ana isale hattındaki borunun yerinden çıktığını söyledi. Bu tür beklenmedik olayların her zaman olabileceğini ifade eden Yenice, suyun çevreye daha fazla zarar vermesini önlemek için hemen kesildiğini bildirdi. Yenice, şöyle devam etti:

''Bu tür kazaların olmasını istemeyiz ama imalat sırasında zaman zaman gözükebilecek bir durum. Biz de çok üzgünüz, en az zararla bu işi geçiştirmeye çalışacağız. Benim kişisel görüşüme göre, dirseğin etrafına basınca karşı beton atılması gerekirdi. Burada imalat değil geçmişten gelen montaj hatası var.''

Yenice, yaklaşık 45 dakika akan tazyikli suyun borulardan tamamıyla boşalmasının ardından zarar gören esnafı ziyaret etti. Öte yandan bir polis otosu da Kocaeli Devlet Hastanesi'nin yanındaki sokakta bir çukura takılarak, uzun süre akan sudan etkilendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious