'İzolasyon uygulayanlar utansın'

  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, KKTC'ye izolasyonları uygulayanların utanması gerektiğini belirterek, ''Tarih bunları affetmeyecek'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erdoğan, Girne'de Oscar Vuni Oteli'nin açılışını yaptı. Açılış töreninde konuşan Erdoğan, Kıbrıs'ın turizm ve eğitim merkezi olması için çaba sarf ettiklerini söyledi. KKTC'nin şu anda 14 bin yatak kapasitesi bulunduğunu anlatan Başbakan Erdoğan, 2010'a kadar kapasitenin 30 bine çıkarılması gerektiğini kaydetti.

Gelir kaynaklarını artıran ve gelişen bir Kıbrıs arzuladıklarını dile getiren Erdoğan, ''Balık vermeyi değil, tutmayı öğretelim istiyoruz. Buna imkan var'' diye konuştu. Kaynakların israf edilmemesi gerektiğini anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

''Üretim ekonomisine geçtiğimiz anda, inanıyorum ki her şey çok daha farklı olacaktır. Şu anda bazı izolasyonlar var. Olabilir. Bu izolasyonları uygulayanlar utansın. Tarih bunları affetmeyecektir. Hiçbir gerekçeleri yok. Ben kendilerine zaman zaman açıkça söylüyorum;

KKTC'yi niçin dışlıyorsunuz, niçin bu tür izolasyonlara tabi tutuyorsunuz, burası uyuşturucu merkezi mi, terörün odak noktası mı, neden... Dünyada kimseye uygulamadığınızı niçin Kuzey Kıbrıs'a uyguluyorsunuz? Cevap var mı, yok... Ama bu arada bunlar da devam ediyor. Biz onların da gerekçelerini biliyoruz aslında. Sabredeceğiz ve sonunda neticeyi inşallah yakalayacağız. Ve bu konuda zulm ile abat olunmaz. Bu bilinmeli. Zulmedenler tarih önünde bunun bedelini öderler.

İnşallah el ele, dayanışma halinde bu yatırımlar Kuzey Kıbrısımızı sardıkça, buraya dünyanın halkları geldikçe, buradaki güzellikleri görecekler. Sizlerin ev sahipliğini görecekler ve insanlara bakışınızı görecekler. Ve, 'Kıbrıs öyle anlatıldığı gibi değilmiş' diyecekler.''

Erdoğan, anavatanın her zaman Kıbrıs'ın yanında olduğun dile getirerek, sözlerini, ''Türkiye Cumhuriyeti'nin, 1974'teki ruhu, anlayışı neyse, bugün de aynı ruh, heyecan ve anlayışla size yaklaşıyoruz'' diye tamamladı.

Başbakan Erdoğan, daha sonra, kendisine eşlik eden KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer ile otelin açılışını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious