İzzetbegoviç'in anısına yakışmadı!

  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

Türkiye'deki Boşnaklar, İzzet Begoviç'in kabrine bomba konmasına sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye Bosna Hersek Türkleri Dernekleri Federasyonu Başkan Vekili Fehmi Arazlı insanlık dışı yapılan saldırıyı büyük bir üzüntü ve efesle öğrendiklerini belirterek söz konusu saldırıyı yapanların asıl hedefinin merhum Cumhurbaşkanı İzzet Begoviç olduğuna ihtimal vermediklerini duyurdu.

Arazlı açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Bu insanlık dışı kişilerin, muhtemelen, tüm insanlar tarafından çok fazla sevilen, kendisini savaşın içinde bile barışa adamış böyle bir insanın mezarına koydukları bu bomba ile bölgede yine bir takım nifak tohumları ekmek istiyorlar. Bunu yapanları nefretle kınıyoruz. Ancak Bosna Hersek'te ki, Türkiye'de ki ve dünyanın her yerinde Boşnakları itidale davet ediyoruz. Sağduyu içinde hareket etmelerini, bu menfur kişilerin art niyetlerine alet olmamalarını öneriyoruz."

Arazlı, insanlık dışı saldırıyı yapanların asıl hedefinin hiçbir mücadeleden yılmayan İzzet Begoviç'in şahsında, uğranılan soykırımın yaralarını sarmakta büyük aşamalar kaydeden Bosna Hersek ve Balkanlarda yeni kargaşalar çıkartmak ve 12 yıl önce yarım kalan hedeflerine ulaşmak olduğuna dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious