Jackie Chan: Biz Çinliler kontrol edilmeli

Jackie Chan: Biz Çinliler kontrol edilmeli.18144
  • Giriş : 18.04.2009 / 16:56:00

Çin'in dünyaca ünlü film yıldızı Jackie Chan, Çinlilerin özgürlüğüyle ilgili ilginç bir yorumda bulundu. Ünlü oyuncu, ''Biz Çinlilerin kontrol edilmesi gerekir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Chan, "Bo'ao Asya Forumu 2009 Yıllık Toplantısı"nın düzenlendiği Çin'in güneyindeki Hainan adasında bugün katıldığı panelde, Çinlilerin özgürlüğüyle ilgili bir yorumda bulundu. Ana kıta Çin'e oranla serbest olan Hong Kong'da büyüyen Chan, çok fazla özgürlüğün iyi olmadığını ve ''Biz Çinliler kontrol edilmemiz gerekir diye düşünmeye başlıyorum'' diye konuştu.

55 yaşındaki Hong Konglu aktörün bu yorumu salondaki işadamlarından alkış aldı. Chan, Çin'deki film yapımcılarına olan sansür ve kısıtlamaların tartışıldığı panelde konuşurken, ''Özgürlüğün olmasının iyi olup olmadığı konusunda emin değilim. Şimdi gerçekten kafam çok karıştı. Eğer çok özgürsen, Hong Kong'un şimdi olduğu yolu seviyorsunuzdur. Çok karmaşık. Tayvan da çok karmaşık.'' şeklinde konuştu. Ünlü yıldız, ''Ben yavaş yavaş biz Çinlilerin kontrol edilmeleri gerektiğini düşünüyorum. Eğer kontrol edilmiyorsak, sadece ne istersek onu yaparız.'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*