'Jaguar' operasyonunda 15 gözaltı

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Bursa'da, çek-senet mafyası oldukları iddiasıyla borçlu kişileri sorgu odalarında beyzbol sopası ile dövdüğü öne sürülen Erzurumlu Arap Sado lakaplı zanlı ile birlikte 15 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa Emniyet Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, Bursa'da ''Erzurumlu Arap Sado'' lakabı ile anılan Sadettin P. ve adamlarının çek ve senet tahsilatı yaptıkları ihbarını aldı. İhbar üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, ''Jaguar'' adı verilen operasyonu başlattı. Operasyon kapsamında, İzmir'de Bülent Ersoy'un eski eşi Cem Adler ile Bursa'da bir otelde emekli başkomiserin vurulması olaylarına karıştığı iddia edilen Sadettin P. ile birlikte 14 zanlı gözaltına alındı.

Sadettin P'nin, Uluyol Mahallesi'nde işlettiği oto yıkama servisinin arka kısmında sorgu odasında borçlu kişileri beyzbol sopası ile dövdüğü kaydedildi. Zanlılarla birlikte 6 tabanca, iki pompalı tüfek, beyzbol sopası ve çok sayıda kesici alet ele geçirildi. Çete reisi Sadettin P'nin kullandığı ''Jaguar'' marka otomobile ise el konuldu.

Emniyette sorguları tamamlanan zanlılar, adliyeye sevk edilirken, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious