James Bond neredeyse gerçekten ölüyordu

James Bond neredeyse gerçekten ölüyordu.8415
  • Giriş : 04.04.2008 / 16:15:00

Şili'nin küçük bir kasabasında çekimlerine devam edilen son James Bond serisi 'Quantum of Solace', az daha başrol oyuncusu Daniel Craig'in ölümüne neden oluyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son serinin seneryosunda James Bond'un maceralarının bir kısmı Bolivya'da geçmekte. Ancak Quantum Of Solace'in aklı uzun yapımcıları Şili'yi Bolivya gibi göstermeye kalkınca olanlar oldu. 19. yüzyıl sonunda Bolivya ve Peru ile savaşıp son sınırlarını belirleyen Şili, Bolivya konusunda oldukça hassas. Antogfagasta şehrine bağlı Baquedano kasabasına kurulan 'Quantum of Solace' platosu halkın protestolarına rağmen çekimlerini düne kadar sürdüyordu. Ancak dün Baquedano'nun Belediye Başkanı Carlos Lopez setin içine arabasını sürerek Daniel Craig'i neredeyse öldürüyordu. Tutuklanan Belediye Başkanı yaptığından pişman olmadığını, ülkesinin onurunu çiğneyen filmin başrol oyuncusunun üstünden mümkünse arabasıyla geçmek istediğini ifade etti.

Filmin yapımcıları filmle ilgili her türlü izinleri olduğunu belirtirken, gazeteler 'Şili, şilidir. Burası Bolivya değil, İngiliz emperyalistler ülkemizi terk edin şeklinde protestolarını gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious