James Bond'un silahları satılıyor

  • Giriş : 04.11.2006 / 00:00:00

Beyazperdenin en ünlü ajanı 007 James Bond'un silahları açık artırmaya çıkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBC'nin internet sitesindeki habere göre, 5 Aralıkta Londra'da düzenlenecek müzayedede ünlü filmlerde yıldızların kullandığı eşyalar açık artırmaya çıkarılacak.

Müzayedenin en ilgi çekici parçaları arasında 44 yıldır beyazperdede olan James Bond serisinde kullanılan 60 silah başı çekiyor.

Bu silahlardan 1962 yılında ilk Bond filmi olan “Dr.No” adlı yapımda efsane aktör Sean Connery'nin kullandığı tabancanın en yüksek bedelle satılması bekleniyor. Söz konusu silahın açık artırmada 25 bin sterline ulaşması bekleniyor.

AUDREY HEPBURN'ÜN ELBİSESİ

Açık artırmada, 1961 yapımı “Tiffany'de Kahvaltı-Breakfast at Tiffany's” isimli filmde ünlü yıldız Audrey Hepburn'ün giydiği meşhur siyah elbisesi de yer alacak.

Bridget Jones'un Günlüğü” filminde “Mark Darcy” karakterini canlandıran Colin Firth'ün giydiği ve film boyunca sık sık Bridget Jones'un alay konusu ettiği “geyikli kazak” da müzayedenin parçalarından. Bu kazağa da 600 sterlin fiyat biçiliyor.

Oscarlı oyuncu Michael Caine'in yönetmen Harry Palmer'ın üçlemesinde taktığı güneş gözlüklerinin de 2-3 bin sterlinden satılması bekleniyor.

1977 yapımı “Yıldız Savaşları-Star Wars” filmindeki Obi-Wan Kenobi'nin kostümü de satışa sunulan parçalar arasında bulunuyor.

EN ÜNLÜ AJAN

Ian Fleming'in kaleme aldığı dünyanın en ünlü ajanı James Bond, beyaz perdeye gözlerini 1962 yılında “Dr. No” adlı filmle açtı. 007 Bond'u sinemada sırasıyla Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton ve Pierce Brosnan canlandırdı.

“From Russia With Love” ve “World is not Enough” adlı filmleri Türkiye'de çekilen film, en çok ünlü aktör Sean Connery ile bütünleşti. Aktör, yapılan birçok ankette “En Sevilen James Bond” seçildi.

Brosnan ise James Bond serisinin, “World is not Enough”, “Golden Eye”, ”Die Another Day” ve “Tomorrow Never Dies” adlı filmlerinde rol aldı.

Sinema dünyasının son James Bond'u olan Daniel Craig ise “Casino Royale” adlı yapım için kamera karşısına geçti. Film, 17 Kasım 2006 tarihinde seyirciyle buluşacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious