James Brown, İstanbullular'ı büyüledi

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Soul ve funk müziğinin dünyaca ünlü ismi James Brown, Türk hayranlarıyla Parkorman'da buluştu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aralarında Brown'un eşi Tommie Rae'nin de bulunduğu 30 kişilik orkestranın eşlik ettiği Brown, sempatik tavırları ve artık efsane haline gelmiş şarkılarıyla konseri izlemeye gelenlere adeta karnaval havası yaşattı. Brown'un konserini binlerce kişi izledi.
"Living İn America, I Feel Good, Super Bad, Get Up" gibi şarkılarıyla dünyada klasiklasikleşen sanatçılar arasında yer alan soul ve funk müziğinin ünlü ismi James Brown, İstanbullu hayranlarını büyüledi. Sıradışı orkestrası, farklı giyim tarzı ve müzik anlayışıyla konseri izlemeye gelenleri coşturan Brown, hayranlarının sevinç gösterileri arasında sahne aldı.

Brown'un eşi Tommie Rae'nin de aralarında bulunduğu tam 30 kişilik bir gösteri grubunun da eşlik ettiği sanatçı, kıyafetleriye olduğu kadar sempatik tavırları ve sahne şovuyla da ilgiyle izlendi. Gazetecilerin 3 şarkı için görüntü almasına izin verilen konserde izleyecilerin en büyük şansı ünlü sanatçıyı yakından görebilmek oldu. Ünlü sanatçı, konser boyunca izleyenleri sempatik tavırlarıyla etkiledi. Brown'un şarkıları ve yorumu ise görmeye değer nitelikteydi. Brown'u izlemeye gelenler arasında Yönetmen Sinan Çetin ve Yunan şarkıcı Natalia da vardı.

Brown'un müzik kariyerinde 60'lı yıllardaki soul, 70'li yıllardaki funk, 80'li yıllardaki rap müziğinin etkileri ve kendisinin etkisi görülüyor. Sanatçının bu müzik türlerinin gelişiminde büyük etken olduğu biliniyor. Ünlü sanatçının Bilboard R&B single listesine 114 ve hot 100 single listesine de 94 şarkısı yer alırken onun bu başarısı bugüne keder çok az sayıdaki sanatçı tarafından gerçekleştirildi.

"Soul ve Funk'ın babası" olarak tanınan Brown, rap albümlerinde "Sample" olarak duyulan funk ritimleriyle de genç dinleyecilerinin dikkatini çekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious