Jammer cihazlarına sınırlama!

Jammer cihazlarına sınırlama!.11833
  • Giriş : 21.03.2009 / 15:04:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, sinyal kesicisi jammer cihazlarının kullanımına sınırlama getirilmesiyle ilgili çalışma yapılması gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzincan'da gezi ve incelemelerini sürdüren Bakan Yıldırım, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odasında basına kapalı olarak düzenlenen kahvaltı programına katıldı.

Daha sonra, kent merkezinde esnafı ziyaret eden Bakan Yıldırım, gazetecilerin de sorularını yanıtladı.

Yıldırım, ülkede zaman zaman gündeme gelen yasa dışı dinlemelere karşı tedbir olarak bazı kuruluşların jammer cihazı kullandığını belirtti.

Hem sağlık açısından hem de uygulama açısından sinyal kesici cihazlarının kullanımının uygun bir şey olmadığını ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:

''Bu konuya da zaten çeki düzen getirilmesi lazım. Her önüne gelen böyle sinyal kesici aldığı zaman bu kez normal haberleşme imkansız hale geliyor. Bunların da her yerde kullanılıyor olması beraberinde başka sorunları da getiriyor. Bu konu üzerinde mutlaka bir kontrol ve düzenleme ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Telekomünikasyon Bilgi ve Teknoloji Kurumu bu konuda bir çalışma yapmalı.''

Bakan Yıldırım, GSM operatörlerinin ücretsiz görüştürme tarifeleriyle ilgili olarak da promosyon ve rekabet hukukuna göre indirim ve ücretsiz görüşme yapılabileceğini, bunda bir sorun olmadığını, fakat promosyon süresinin sınırlı olması gerektiğini vurguladı.

Promosyon süresinin de 1, 2 veya 3 ayla sınırlı olduğunu dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

''Ancak bunu kalıcı hale getirmek, diğer işletmelere karşı yıkıcı rekabete dönüştürmek, kuvvetlinin zayıfı yok etmesi gibi bir duruma dönüştürmek, sektörün sağlıklı bir şekilde gelişmesi ve devamlılığı açısından kabul edilemez bir husustur. Bu konulara şikayet yoluyla veya re'sen müdahale ediliyor. Buralardan bir sonuç elde edilemezse mahkeme yolu da açık. Ulaştırma Bakanlığının doğrudan değil, düzenleyici kurumlar vasıtasıyla bu müdahaleler oluyor. Bakanlığımız sadece vatandaşımızın mağduriyetleri olursa bu konulara bakar.''

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, bir başka soru üzerine de Tarım Kredi ve Kooperatif üyelerine kullandırılan kredilerin yeniden düzenleneceğini, yapılacak düzenleme ile çiftçinin önemli bir rahatlama içerisine gireceğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*