Jandarma, ilanla suçlu arıyor

  • Giriş : 24.11.2007 / 09:22:00

Minibüs şoförünün yakalanması için jandarma el ilanı dağıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde, yolun karşısına geçmeye çalışan 3 yaşındaki Yunus Emre Özgürses’in ölümüne, annesi Leman Özgürses’in ise yaralanmasına neden olan minibüs şoförünün yakalanması için jandarma el ilanı dağıttı.


3 gün önce Şanlıurfa-Gaziantep karayolu üzerinde Karahöyük Köyü yakınlarında sürücüsü ve plakası belirlenemeyen yolcu minibüsü yolun karşısına geçmek isteyen Leman Özgürses ile Yunus Emre Özgürses’e çarptı. Kazada anne yaralanırken, Yunus Emre Özgürses ise yaşamını yitirdi. Kazanın ardından 8-10 yolcusu bulunduğu ileri sürülen minibüs ise kayıplara karıştı.


Minibüsün plakasının alınamaması nedeniyle zanlıya ulaşmakta zorlanan jandarma, el ilanı bastırarak ilçenin değişik yerlerine astı. ‘Jandarmadan Duyuru’ başlıklı el ilanında, olayı gören ya da duyanların güvenlik güçleriyle irtibata geçilmesi istendi. Suçlu sürücünün güvenlik güçlerine ihbar edilmesinin insanlık görevi olduğu vurgulanan el ilanında şu ifadeler yer alıyor:


‘Meydana gelen olayda kazaya karışan bir kişinin ölümüne ve bir kişinin ağır yaralanmasına sebebiyet veren araç şoförü olay yerinden kaçmış olup halen jandarma tarafından aranmaktadır. Olayın olduğu esnada kaza yapan araçta 8-10 kişinin yolcu olarak seyahat ettiği tespit edilmiş olup, olay hakkında bilgisi olan, araç plakasını bilen veya olayı gören ya da duyanların insanlık namına aşağıdaki numaraları araması rica olunur.’

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious