Jandarma, zehir tacirlerine göz açtırmıyor

Jandarma, zehir tacirlerine göz açtırmıyor.13953
  • Giriş : 29.01.2009 / 14:36:00

Edirne, Diyarbakır ve Tokat'da gerçekleştirdiği üç ayrı operasyonda yaklaşık 10 kilo eroin, 918 kilogram kubar esrar, 674 kilogram toz esrar, 143 kilogram hint keneviri ile 40 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Jandarma yetkililerinden alınan bilgiye göre, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurtdışına çıkmaya hazırlanan bir otobüs içerisinde uyuşturucu madde olduğu bilgisi üzerine Kapıkule Otoyol Gişelerinde söz konusu otobüs durdurularak arama yapıldı. Aramalar sırasında otobüsün bagajında bir adet 18 kilogramlık, dört adet 5 kilogramlık yağ tenekelerine gizlenmiş 19 ayrı paket halinde toplam 9 kilo 850 gram eroin ele geçirildi. Bagajların ait olduğu öğrenilen Sırbistan uyruklu İsmet A., Jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Jandarma Komutanlığı'na götürülen zanlının sorguya alındığı öğrenildi.

Diyarbakır Lice'ye bağlı Ortaç köyünde İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda bir ev ve tarlaya gizlenen uyuşturucu madde olduğu bilgisine ulaşıldı. Bunun üzerine harekete geçen Jandarma ekipleri söz konusu köydeki iki ev ve 5 tarlada arama yaptı. Aramalarda 858 kilogram kubar esrar, 674 kilogram toz esrar, 143 kilogram hint keneviri tohumu, 40 kilogram amonyum nitrat, bir adet terazi, bir adet ruhsatsız tabanca ile uyuşturucu elde etmek için hazırlanmış LPG tüpü ele geçirildi.

Olayla ilgisi olduğu değerlendirilen ve kimlikleri tespit edilen 7 kişinin yakalanması için Jandarma ekiplerinin operasyonlarına devam ettiği öğrenildi.

-TOKAT'DAKİ NARKOTİK OPERASYON-

Tokat'ın Erbaa ilçesine bağlı Çatılı köyü Aşağı Dük Mevkisi'nde Tokat ve Ordu il jandarma komutanlığı ekipleri tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen bir diğer uyuşturucu operasyonunda ise bir tarlaya gömülmüş 60 kilogram kubar esrar ele geçirildi.

Operasyonda kimlikleri öğrenilemeyen 3 kişi gözaltına alınırken bu kişilerle birlikte uyuşturucu naklinde kullanılan bir adet kamyonet ile bir adet ruhsatsız tabanca, bir adet av tüfeği ve 15 adet fişek ele geçirildi. Zanlılar sorgulanmak üzere Jandarma komutanlığına gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*