Jandarma Piyade Çavuş son yolculuğuna uğurlandı

Jandarma Piyade Çavuş son yolculuğuna uğurlandı.14690
  • Giriş : 28.09.2007 / 22:46:00

PKK'lı teröristlerin döşediği mayına basarak şehit olan Jandarma Piyade Çavuş son yolculuğuna uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehit Çavuş Ali Kadıoğlu'nun cenazesi, Bahçe Devlet Hastanesi'nden alınarak Cumhuriyet Mahallesi'ndeki baba evine getirildi. Oğlunun cenazesinin evine getirilmesi sırasında anne Fatma Kadıoğlu sinir krizi geçirdi. Burada bir süre bekletilen cenaze, daha sonra Ağcabey Camii'ne getirildi. Osmaniye Valisi Zübeyir Kemelek, 39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hamza Koçyiğit, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Cengiz Akın, Belediye Başkanı AKP'li Davut Çuhadar, şehidin yakınları ve 5 bin vatandaşın katıldığı törende konuşan Piyade Yüzbaşı Ferhat Çankaya, şehit kanlarıyla sulanan vatan topraklarının savunmasını sonuna kadar sürdürmeye kararlı olduklarını söyledi.

"3 OĞLUM, 11 TORUNUM DA FEDA OLSUN"

Bu sırada dimdik ayakta duran 7 çocuk annesi Fatma Kadıoğlu, oğlunun tabutuna sarılıp, “Vatan sağ olsun. Ağlamayın, düşmanı sevindirmeyin. 3 oğlum, 11 torunum daha var, bu vatan için onlar da feda olsun. Ağlamayın vatan sağ olsun” dedi. Yerine dönen Fatma Kadıoğlu, bu sırada ağlayan yakınlarını da dönerek, “Ağlamayın vatan sağ olsun, düşmanı sevindirmeyin” dedi.

Şehidin dayısı Mehmet Ali Ulaş da tabuta sarılıp, “Hepimiz Aliyiz, Osmanlı'nın torunlarıyız. Bu vatan için her şey feda olsun” diye bağırdı. Ablası 24 yaşındaki Zeynep Kadıoğlu ile kızı 4 yaşındaki Fatma da tabutun başında uzun süre bekleyip gözyaşı döktü.

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ DE SLOGAN ATTI

İl Müftüsü Zeki Sarılar tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi omuzlara alınarak Asri Mezarlığa götürüldü. Cenazenin geçtiği Atatürk Caddesi'ndeki ev ve işyerlerine Türk bayrakları asıldı. 2 kilometrelik yol boyunca kalabalık, "İmralı Apo'ya mezar olacak", "Askere uzanan eller kırılsın", "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" sloganları atarak zaman zaman da tekbir getirdi. Yol üzerindeki Atatürk İlköğretim Okulu'nun bahçesinde bulunan bir grup öğrenci de şehidin geçişi sırasında yola çıkıp, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganı attı.

Mezarlığa ulaştırılan şehidin cenazesi, 27 yıl önce kalp krizi geçirip ölen babası Veli Kadıoğlu'nun mezarının yanında açılan mezarda toprağa verildi. Bu sırada yakınları sinir krizleri geçirdi.

2 ARKADAŞI ŞEHİT OLMUŞ

Öte yandan şehit Ali Kadıoğlu'nun ağabeyi 33 yaşındaki Celal Kadıoğlu, kardeşi ile şehit olmadan 2 hafta önce telefonla konuştuğunu belirterek, “Bana, PKK ile girilen çatışmada 2 arkadaşının şehit olduğunu, olayın meydana geldiği bölgeye operasyona gideceklerini, kendisinin çok iyi olduğunu söyledi. Bu olaydan sonra kendi de şehit oldu. Gül gibi evlatlarımız bir bir şehit oluyor. Buna bir "dur" denmesi gerekiyor. Siyasiler terörü durduramıyorsa bıraksınlar biz dağa çıkıp durduralım. Vatan için şehit olmaya hazırız” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious