Jandarma teknelere baskın düzenledi

  • Giriş : 06.06.2006 / 00:00:00

Turgutreis Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, ihbarlar üzerine Turgutreis Limanı'nda teknelere yönelik baskın düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaklaşık 40 asker, sivil ekipler ve motorlu jandarma ekiplerinin de katıldığı baskında bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Jandarma ekiplerinin sabah 09.30 saatlerinde başlattığı operasyonda limanda bulunan 25 tur teknesi tek tek arandı. Yaklaşık 3 saat süren operasyonda Freedom teknesinde bir silah bulundu. Silahın Besim Turan'a ait olduğu belirtildi. Tekneci Turan, jandarma tarafından gözaltına alındı.

Turistlik beldede, tatil için gelen yerli ve yabancı turistlerin hem güvenliğini hem de beldede huzuru sağlamak amacıyla bu tür ani baskınların yaz sezonu boyunca süreceği öğrenildi. Önceki yıllarda da Turgutreis Limanı'ndaki günlük tur teknelerinden çok sayıda şikayet alındığı, aramalarda uyuşturucu, kaçak içki ve ruhsatsız silah bulunduğu öğrenildi. Vatandaşların sık sık günlük tur teknelerinden ve çalışanlarından rahatsız olduğu ve durumu jandarmaya bildirdiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious