Jandarmadan 'kaçak' operasyonu

Jandarmadan 'kaçak' operasyonu .13953
  • Giriş : 18.01.2009 / 18:35:00

Jandarma ekiplerinin göçmen kaçakçılarına yönelik operasyonunda gözaltına alınan 26 kişiden 18'i, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Jandarma ekipleri, yaklaşık 10 ay süren teknik takip sonucunda, Türkiye genelindeki göçmen kaçakçılarına yönelik geçen hafta düzenlediği operasyonda 3'ü Afganistan uyruklu 26 kişiyi gözaltına almıştı. 9 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonun ardından, Ankara İl Jandarma Komutanlığı'na getirilen zanlılar, ifadelerinde, son 10 ayda ülke genelinde gerçekleşen ve kamuoyu tarafından da bilinen bazı göçmen kaçakçılığı olaylarını gerçekleştirdiklerini kabul ettikleri belirtildi.

Sorgularının tamamlanmasının ardından önce Keçiören Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, daha sonra Ayaş Adliyesi'ne getirildi. Burada, savcılık sorgusundan sonra mahkemeye sevk edilen 26 kişiden 18'i tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Operasyonda, bu kişilerle birlikte 9 adet sahte belge, 1 adet soğuk damga makinesi, 12 adet pasaport, çok miktarda banka hesap cüzdanı, kredi kartı ve doküman ile 24 bin 995 TL, 3 bin 575 ABD Doları, 150 avro, 2 bin İran Tümeni ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*