Jandarma'dan kaçan gaspçıları bariyer durdurdu

  • Giriş : 09.06.2006 / 00:00:00

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir hafta önce çaldıkları oto ile iki ayrı gasp olayına karışan ve daha önce işledikleri çeşitli suçlardan aranan 3 kişi, Jandarma ile uzun süren kovalamacanın ardından bariyerlere çarptıktan sonra yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, zanlılar bir hafta önce Gebze'ye bağlı Yenimahalle'den çaldıkları 34 VS 4327 plakalı araç ile dün gece Eskihisar ve Darıca'da 2 ayrı gasp olayına karıştı.

Zanlılar, bugün öğle saatlerinde Gebze'ye bağlı Balçık köyü yakınlarında araçla seyir halinde iken, trafik uygulaması yapan Gebze İlçe Jandarma Trafik ekiplerinin dikkatini çekti. Aracı, durdurmak isteyen Jandarma ekiplerinin kendilerini yakalayacaklarını anlayan ve çeşitli suçlardan dolayı bir süredir aranan Gökhan S. (23), Halil K. (23), ve Ümit Ö. adlı 3 zanlı hızla kaçmaya başladı. Bir taraftan zanlıları kovalayan Jandarma ekipleri diğer taraftan da kaçan zanlıların kullandıkları aracın plakasını merkeze sorgulatarak çalıntı olup olmadığını öğrenmeye çalıştı. Yaşanan kovalamaca sırasında ikinci dur ihtarına da uymayan zanlılara durmaları için uyarı ateşi açıldı.

Kaçmaya devam eden zanlıları durdurmak isteyen Jandarma trafik ekibi bu sırada aracın lastiklerine birkaç kez ateş etti. Aracın kontrolünü kaybeden zanlıların bulunduğu araç bariyerlere çarptı. Çarpmanın etkisi ile araç içinde sıkışan bir zanlı olay yerinde yakalanırken, kaçan 2 zanlı ise yaşanan kovalamacanın ardından kısa sürede ele geçirildi.

Zanlılardan Halil K.'nin 10 gün önce cezaevinden aynı suçtan çıktığı ve bu sürede çeşitli hırsızlık olaylarına karıştığı öğrenildi.Toplam 5 suçtan aranan 3 zanlı Gebze İlçe Jandarma ekipleri tarafından yapılan sorgulamanın ardından Yenimahalle Polis Karakolu ekiplerine teslim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious