Jandarma'dan Otogar operasyonu

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

Aydın, İzmir ve Muğla'da jandarma tarafından eş zamanlı düzenlenen ''Otogar'' operasyonu kapsamında gözaltına alınan 21 zanlı,mahkemeye çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Jandarmanın, Bodrum-İzmir, Didim-İzmir ve Söke-İzmir hattında taşımacılık yapan otobüs firmaları üzerinde baskı oluşturarak haksız rekabete sebep oldukları iddia edilen organize suç örgütüne
yönelik operasyonu kapsamında gözaltına alınan 21 kişi, ifadelerinin alınmasının ardından Milas Adliyesine getirildi.

Jandarma ve polisin, zanlıların adliyeye sevki sırasında yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü. Muğla İl Jandarma Komutanlığı yetkililerince Bodrum-İzmir, Didim-İzmir ve Söke-İzmir hattında taşımacılık yapan rakip otobüs firmaları üzerinde baskı
oluşturarak haksız rekabete sebep oldukları iddiasıyla 21 kişi gözaltına alınmış, zanlıların 75. Yıl Selatin Tüneli ile Milas-Söke kara yolundaki Karacabel Tüneli geçişini kullanan otobüslerin üzerine kaya yuvarladıkları, taş attıkları ve ateş ettikleri tespit edilmişti.

Gözaltına alınan zanlılara ait iş yeri ve evlerde yapılan aramalarda, zorla imzalatıldığı iddia edilen 100'den fazla senet, 5 tabanca, bu silahlara ait 70 mermi, 10 sahte plaka, çok sayıda sopa ve kesici alet ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious