Jandarmadan sahte rakı operasyonu

  • Giriş : 16.03.2007 / 00:00:00

İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin istihbarat çalışması sonucu, Antalya'da bazı turistik tesislere kaçak ve sahte rakı satışının planlandığı belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 2 aylık istihbarat çalışması sonucu düzenledikleri operasyonda, bazı turistik tesisler ve eğlence merkezlerine satılması planlanan 3 bin şişe kaçak ve sahte rakıya el koydu.
Soruşturmayı derinleştiren jandarma ekipleri, Antalya-Burdur kara yolu Yeniköy beldesi yakınlarında, bir nakliye şirketine bağlı hizmet veren 07 PN 771 plakalı kamyonda, boya ve ecza malzemeleri gibi ambar malzemelerinin ortasına zulalanmış halde karton koliler içerisinde 3 bin şişe kaçak ve sahte rakı ele geçirdi.
Rakıların İstanbul'dan yüklendiği ve Antalya'ya getirildiği belirlendi. Yapılan ilk incelemeye göre, ele geçirilen ''Nemrut'' marka kaçak rakıların Kıbrıs menşeli olduğu, sahte rakıların da aynı marka adı altında imal edildiği belirlendi.
Nakliye kamyonunun şoförü M.Ç. gözaltına alındı. Kaçak ve sahte rakıların, M.Ç'nin nakliye şirketine bağlı çalıştırdığı kamyonuna, İstanbul Zeytinburnu'nda, ambar malzemeleriyle yüklendiği anlaşıldı.
M.Ç, ilk sorgusunda Antalya'dan İstanbul'a sebze ve meyve götürdüğünü, Antalya'ya dönüşünde de nakliye şirketinin belirlediği yerde yapılan yüklemeyi kendisinin görmediğini, kaçak ve sahte rakı getirdiğini bilmediğini öne sürdü.
Jandarma yetkilileri, ele geçirilen sahte rakıların, incelenmesi için İzmir Tarım Müdürlüğü Laboratuvarına numune gönderileceğini bildirdiler.
Kaçak ve sahte rakıların temini, imal edilmesi ve satışı yapılmak istenen kişilerin yakalanmasına yönelik soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious