Japon anne kayıp oğlunun peşinde

  • Giriş : 07.11.2006 / 00:00:00

Tatil için geldiği İstanbul'da bir yıl önce kaybolan oğlu Sotaro Matsukura'nın (23) izini sürmek için Türkiye'ye gelen Mieko Matsukura, oğlunun bulunacağına dair umut taşıdığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Japonya'nın İstanbul Başkonsolosluğu'nda dün bir basın toplantısı düzenleyen Matsukura, bir yıldır oğlundan haber almadıklarını belirterek, "Anne olarak bir gün, 'Anne ben geldim' diye karşıma çıkacağını umut ediyor ve her gece oğlumu rüyamda görüyorum. Umudumu hiç kaybetmedim. Her an eve geleceğini düşünüyorum" diye konuştu. Oğlunun kayboluşunun üzerinden bir yıl geçmesine karşın neden İstanbul'a yeni geldiğine ilişkin bir soruya Matsukura, "Şaşkınlık ve üzüntü içindeydim. Kendimi toparlamam yarım yıl sürdü" dedi.

18 ihbar telefonu geldi
Sotaro'nun en yakın arkadaşı Akira Ogava ise, "Bir yıldır geri dönmemesine inanamıyorum. Bir araya geldiğimizde aramızda olmaması bizi üzüyor. Bir an önce bulunmasını istiyorum" dedi. Japonya İstanbul Başkonsolosu Dr. Hironao Matsutani ise konsolosluğun ihbar hattını bugüne dek 18 kişinin aradığını ancak ihbarlardan sonuç çıkmadığını kaydetti. Anne Matsukura, ziyaret ettiği İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'tan da yardım istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious